Doniczka Lua poinformuje Cię o nastroju Twoich roślin

Inteligentna doniczka Lua Smart Planter będzie monitorować stan roślin domowych i będzie działać jak zwierzak Tamagotchi.

Lua Smart Planter – inteligentna doniczka

Jeśli Twój dom to miejsce, w którym umierają rośliny, inteligentna doniczka Lua Smart Planter jest idealnym gadżetem dla Ciebie! Ta zabawna doniczka zamieni Twoją roślinę w zwierzaka Tamagotchi, który poinformuje Cię, czego potrzebuje (wody, cienia, słońca, ciepła itp.) – wszystko dzięki emotikonom wyświetlanym na doniczce.

Jak działa inteligentna doniczka Lua?

Doniczka Lua korzysta z czujników wewnątrz doniczki, które monitorują takie parametry jak ciepło, poziom nasłonecznienia i wilgotność. Doniczka może wyświetlać aż 15 różnych uniwersalnych animowanych emotikonów. Więc nawet jeśli masz w domu same kaktusy, możesz zaufać dziecku sąsiadów, które podczas urlopu przypilnuje Twoje rośliny.

Aby rozpocząć, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację mobilną i zeskanować kod QR z doniczki. Wybierasz roślinę, aby inteligentna sadzarka wiedziała, jakie warunki potrzebne są do utrzymania danego gatunku – i to wszystko!

Po szybkiej konfiguracji możesz śledzić w aplikacji na smartfonie, jak radzi sobie Twój zielony kompan podczas Twojej nieobecności!  Będziesz potrzebował połączenia internetowego przy pierwszym parowaniu aplikacji z doniczką, ale potem nie będzie już wymagane połączenie z internetem.

Aplikacja mobilna do obsługi doniczki
Aplikacja mobilna do obsługi doniczki

Dla tych, którzy martwią się o prywatność, według Lua absolutnie żadne dane nie są pobierane z urządzenia! Aby utrzymać doniczkę przy życiu (nie roślinę!) musisz ją naładować podłaczają ładowarkę USB.

Sprawdź także:

Oto Nybble kot-robot z otwartym kodem źródłowym

Co oznaczają emocje na doniczce Lüa?

Lua ma pięć zmysłów, które śledzi i raportuje: wilgoć, ekspozycję na słońce, temperaturę, ruch i czytnik kodów QR. Inteligentna doniczka wyświetla 6 różnych animacji, które pokazują ogólne samopoczucie rośliny.

Funkcje i czujniki doniczki Lua

Twórcy gadżetu dodali również 9 innych animacji, aby urozmaicić trochę sam przedmiot. Poniżej znajdziesz wyjaśnienia poszczególnych oznaczeń.

6 podstawowych animacji:

spragniony  Spragniony: gdy wilgotność gleby spadnie poniżej określonego progu, musisz podlać roślinę.

chory  Chory: zbyt dużo wody może zabić Twoją roślinę – poczekaj, aż Lua będzie spragniona, aby dolać wodę do kawiatka.

wampir  Wampir: Po kilku dniach Lua zmieni się w wampira, jeśli wystawienie na działanie światła nie jest wystarczające.

zezowaty  Mrużenie oczu: zbyt duże wystawienie na działanie światła może zaszkodzić Twojej roślinie, gdy Lua mruga, szuka cienia.

za zimno  Zimno: gdy temperatura spada. Lua kichnie następnego dnia.

za gorąco  Gorąco: Lua mówi, że jest za gorąco.

Pozostałe animacje, które pojawiają się na inteligentnej doniczce:

szczęśliwy  Szczęśliwy: Lua wróciła do normy.

zdziwiony  Zdziwiony: Lua nie mogła odczytać Twojego kodu QR.

puszczający oczko  Puszczanie oczka: prawidłowo pokazałeś Lua kod QR.

zmęczony  Zmęczony: Lua szykuje się do trybu uśpienia, jeśli nie wykryje ruchu.

pobudka  Pobudka: gdy Lua wyczuje ruch.

gderliwy  Gderliwy: losowa animacja – Lua będzie wyglądać na zrzędliwą, gdy będzie duża szansa na deszcz.

wystający język  Wystający język: losowa animacja.

Zobacz na poniższym wideo, jak Lua Smart Planter pomaga komunikować się roślinie z właścicielem!

Co znajduje się w zestawie?

Obecnie, w serwisie Indiegogo możesz wybrać jedną z dwóch opcji kolorów – bakłażan lub słonecznik. Trzecia (agawa) i prawdopodobnie czwarta (do potwierdzenia) opcja jest obecnie w fazie opracowania. Otrzymasz również podstawkę na nadmiar wody, jeśli za bardzo podlejesz kwiatka.

Cena w promocji to aż 99 euro (420 zł) – normalnie będzie kosztować 150 euro (ok. 640 zł), a pierwsze wysyłki mają być realizowane w marcu 2020 roku.

Wewnątrz doniczki znajduje się czujnik światła, który pomaga śledzić idealną ilość nasłonecznienia dla rośliny. 2,4-calowy ekran LCD IPS (320 x 240 px) wyświetla potrzeby roślin i dziwaczne, zabawne twarze. Jest też kod QR i skaner ruchu (tak, oczy na wyświetlaczu będą podążały za Twoim ruchem, tak jakby doniczka Cię obserwowała).

Czujniki temperatury i wilgotności gleby pomogą utrzymać odpowiednie warunki, aby Twoja roślinka mogła się rozwijać. Sama doniczka ma ekran ochronny odporny na zarysowania.

 

Wymiary 15 cm x 16 cm (5,9 cala x 6,3 cala) i waga to 500 g (1,1 funta).

źródło: OddityMall (dzięki Ewa za info!) via Indiegogo