Oto Nybble kot-robot z otwartym kodem źródłowym

Jeśli kiedykolwiek chciałeś mieć własnego robotokota o otwartym kodzie źródłowym, to ten uroczy projekt kota Nybble na Indiegogo może być dla Ciebie.

Robotokot Nybble Petoi
Robotokot Nybble Petoi

Projekt, oparty na czymś zwanym Open Cat, jest laserowo wycinanym kotem, który chodzi i „uczy się”, a nawet może połączyć się z Raspberry Pi. Po wyjęciu z pudełka, złożony kontroler ruchu pozwala kociakowi wykonywać realistyczne ruchy i czynności, takie jak balansowanie, chodzenie i węszyć…

Twórc wynalazku Rongzhong Li pisze, że Nybble napędzany jest przez mikrokontroler zgodny z Arduino, który przechowuje instynktowną „pamięć mięśniową”, aby mógł się sprawnie poruszać.

Opcjonalny układ AI, taki jak Raspberry Pi może być zamontowany na plecach Nybble, aby pomóc robotokotu w percepcji i podejmowaniu decyzji. Możesz programować kota w swoim ulubionym języku i sterować czynnościami Nybble po prostu przesyłając krótkie polecenia, takie jak „chodź” lub „skręć w lewo”.

Przeczytaj także: Pies-robot Aibo trafia do sprzedaży w USA za 2899 dolarów

Kot jest zaskakująco słodki, a naturalistycznie wyglądające ruchy sprawiają, że wygląda on o wiele bardziej wyrafinowanie niż przeciętna zabawka. Nybble można zamówić za 200 $ na platformie Indiegogo, a pierwsze jednostki mają być dostarczane w kwietniu 2019 roku.

Możesz też zbudować własnego kota za darmo, jeśli masz dostęp do wycinarki laserowej i kilku innych narzędzi, ale gotowy zestaw Nybble Petoi zawiera niezbędne instrukcje i materiały, które powinny być warte swojej ceny, jeśli projekt zostanie sfinalizowany.

źródło: TechCrunch