Powstanie 26 nowych odcinków kreskówki „Wilk i zając”

Rosyjskie studio filmowe Sojuzmultfilm zapowiedziało wyprodukowanie zupełnie nowych odcinków kultowej kreskówki „Wilk i zając”.

Znaczek pocztowy „Wilk i Zając” (Ну, погоди! )
Znaczek pocztowy „Wilk i Zając” (Ну, погоди! z 1988 roku)

Wilk i Zając (tytuł oryg. Nu, pogodi! pisownia oryg. Ну, погоди!, tłumaczenie: Ja ci pokażę!) ma w Rosji status kultowego serialu animowanego dla dzieci i dorosłych. Aż 65 proc. Rosjan wskazało go w tegorocznym sondażu jako swój ulubiony film animowany, a 80 proc. zapewniło, że widziało wszystkie odcinki.

„Wilk i Zając” był produkowany w Związku Radzieckim (ZSSR) od 1969 roku. Do 2005 roku powstało w sumie 20 filmów, w których głównym motywem jest pogoń wilka za zającem i związane z tym zwroty akcji oraz zabawne perypetie bohaterów.

Producentem serialu było studio Sojuzmultfilm. Teraz podczas forum kulturalnego w Petersburgu jego obecna szefowa Juliana Słaszczewa zapowiedziała wznowienie produkcji bajki. Powodem powrotu do produkcji kreskówki jest 50. rocznica premiery jej pierwszych odcinków. Ma powstać 26 nowych odcinków serialu, a pierwsze pojawią się na ekranach wiosną 2020 roku.

Może Cię zainteresować także:

Prace nad serialem „Kajko i Kokosz” nabierają tempa

W filmie wilk nieustająco próbuje złapać i pożreć zająca, ten zawsze mu się wymyka, a pogoni tej towarzyszą niespodziewane zwroty akcji! Obejrzyj pierwszy odcinek (ze starej serii):

źródło: PAP via WirtualneMedia