Przeglądarce Firefox stuknęło 15 lat

Dokładnie 9 listopada 2004 roku pojawiła się pierwsza wersja przeglądarki internetowej Firefox 1.0 – to już piętnaście lat „liska”!

15 lat Firefoxa – ikona z 2004 i 2019 roku

Nawet jeśli nie używasz Firefoksa jako domyślnej przeglądarki internetowej, nie można zaprzeczyć, że wywarła ona ogromny wpływ na to z w jaki sposób korzystamy z Internetu. Ile lat ma przeglądarka Firefox? W sobotę 9 listopada 2019 Firefox skończył 15 lat.

Firefox 1.0 został wydany tego dnia (9 listopada) w 2004 roku, dwa lata po udostępnieniu pierwszych publicznych wersji pod nazwą „Phoenix”. Historia przeglądarki sięga jednak znacznie dalej, ponieważ Firefox był kontynuacją opensource’owego projektu Netscape Navigator, który miał swoją pierwszą wersję już w 1994 roku.

Aktualna i stabilna wersja przeglądarki Firefox oznaczona została już numerem 70.0!

Przeczytaj także: Firefox 70 ze wzmocnioną ochroną przed śledzeniem

Firefox odnotował przyspieszony rozwój w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie w przypadku „Projectu Quantum”, ciągłych wysiłków na rzecz przepisania części silnika w superszybkim języku programowania Rust. Wersja mobilna na Androida oraz iOS-a  przeszła obecnie pełną transformację.

Zrzuty ekranu z mobilnej wersji przeglądarki Firefox

Wszystkiego najlepszego Firefox! I następnych równie wspaniałych 15 lat! ?

Aktualne wersje przeglądarki mobilnej Mozilla Firefox możesz pobrać ze sklepów App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play