Strona Apple’a z okazji 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego

Na niemieckiej stronie głównej Apple.com, firma upamiętnia trzydziestą rocznicę upadku Muru Berlińskiego, umieszczając historyczne zdjęcie z tego wydarzenia.

Niemiecka strona główna Apple.com z okazji 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego #BerlinWall30
Niemiecka strona główna Apple.com z okazji 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego #BerlinWall30

Dzisiaj przypada 30. rocznica upadku Muru Berlińskiego, a Apple upamietnia ten dzień wyjątkowym komunikatem na niemieckiej stronie głównej Apple.com. Tim Cook, dyrektor generalny Apple, również upamiętnił ten dzień na swoim koncie na Twitterze.

Na niemieckiej stronie głównej Apple całkowicie usunięto wszystkie wzmianki o produktach i reklamy. Zamiast tego zamieszczono zdjęcie Muru Berlińskiego, z następującym cytatem:

Bo moje myśli rozrywają bariery i ściany: myśli są wolne.

Tymczasem na Twitterze Tim Cook przypomniał wszystkim, że jedność jest silniejsza niż różnice: Trzydzieści lat po upadku muru berlińskiego musimy pamiętać, że siła, którą posiadamy w jedności, jest nieskończenie potężniejsza niż wszelkie dzielące nas różnice.

Apple bardzo często zmienia swoje lokalne strony główne, aby upamiętnić ważne wydarzenia historyczne na świecie i w danym kraju. Na przykład co roku w styczniu na amerykańskiej stronie Apple’a regularnie wspominane są urodziny Martina Luthera Kinga Jr.

Zobacz jak wygląda niemiecka strona główna Apple.com tutaj.

źródło: Apple Deutchland