Firefox 70 ze wzmocnioną ochroną przed śledzeniem

Wraz z aktualizacją Firefox 70.0 przeglądarka internetowa otrzymuje wzmocnioną ochronę przed śledzeniem, która chronią twoją prywatność podczas przeglądania stron internetowych.

Firefox 70.0 wzmocniona ochrona prywatności

W czerwcu Firefox uruchomił ulepszoną ochronę śledzenia – funkcję, która ma chronić twoją prywatność, domyślnie blokując ponad tysiąc zewnętrznych trackerów. Dzięki najnowszej aktualizacji przeglądarki internetowej Firefox 70.0, którą można pobrać już dzisiaj, możesz skorzystać z nowej karty o nazwie Ochrona prywatności, na której możesz zobaczyć szczegóły,  w jaki sposób przeglądarka chroni twoje dane osobowe.

Dostęp do nowej karty można uzyskać, klikając tarczę znajdującą się po prawej stronie obok paska adresu lub w menu pod pozycją Ochrona prywatności. Niezależnie od tego, w jaki sposób dojdziesz do pulpitu nawigacyjnego, wyświetli on dzienny przegląd wszystkich plików cookie stron trzecich, które Firefox zablokował w podziale na typy.

Przeczytaj także: Przeglądarka Firefox 69 automatycznie blokuje szpiegów w sieci

Przydatne jest również wyjaśnienie każdego z czterech różnych typów plików cookie, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej jak działają. W ramach dzisiejszej aktualizacji Firefox 70 zaczął również blokować narzędzia do śledzenia witryn z platform społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

Wzmocniona ochrona prywatności w przeglądarce Firefox 70
Wzmocniona ochrona prywatności w przeglądarce Firefox 70
Firefox Monitor i Firefox Lockwise
Firefox Monitor i Firefox Lockwise

Z pulpitu Ochrony prywatności możesz również uzyskać dostęp do menedżera haseł Lockwise w Firefoksie, który ma kilka nowych funkcji. Po pierwsze, Mozilla dodała nowy generator haseł, który pomoże stworzyć silne hasła. Firma dodała także nowe narzędzie do audytu, które poinformuje Cię, jeśli będziesz musiał zmienić swoje hasło z powodu niedawnego naruszenia danych.

Nawet jeśli nie używasz Firefoksa jako codziennej przeglądarki, praca Mozilli prawdopodobnie przyniesie Ci pośrednie korzyści. W sierpniu Apple opublikowało nową, bardziej rygorystyczną politykę prywatności w przeglądarce Safari, gdzie firma uznała Mozillę za inspirację.

Przeczytaj więcej o wzmocnionej ochronie przed śledzeniem w przeglądarce Firefox.

źródła: Engadget via Mozilla (1) (2)