Oto 10 najpopularniejszych obecnie ikon emoji (2019)

Wśród TOP 10 najpopularniejszych na świecie emotikon dominują „łzy radości” ? i „czerwone serce” ❤️ – oznacza to, że miłość i śmiech to najczęściej wyrażane emocje.

TOP 10 Emoji na świecie (październik 2019)

Konsorcjum Unicode jest organem odpowiedzialnym za utrzymanie standardów kodowania tekstu i symboli (takich jak emoji). Poniższy ranking popularności emotikon został opracowany na podstawie częstotliwości ich używania, która jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, czy emoji zostanie dodane do standardu Unicode.

W tym tygodniu konsorcjum Unicode opublikowało listę najczęściej używanych emoji. Organ jest odpowiedzialny za utrzymanie standardu Unicode, ogólnoświatowego konsensusu w zakresie cyfrowego kodowania i reprezentacji tekstu, symboli i (w ostatnich latach) emoji.

Po raz pierwszy organizacja opublikowała swoje wewnętrzne dane na temat używania różnych emoji – statystyki, które według niej mają duże znaczenie w decyzjach o przyjęciu nowego emoji do standardu.

Emoji symbolizujące „łzy radości” i emoji „czerwone serce” to dwie najpopularniejsze z tej grupy, z których każda stanowi odpowiednio 10% i 7% ogólnego użycia emoji na świecie. To imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że prawie miliard emoji są wysyłane każdego dnia na samym Facebooku!

Przeczytaj także: Oto TOP 10 ulubionych Emoji na świecie (lipiec 2018)

Oto pełna lista dziesięciu najpopularniejszych emoji (główne emoty uwzględniają różne odcienie skóry, płcie itp.) – stan na październik 2019 roku:

  1. 😂 łzy radości (buźka) 9,9%
  2. ❤️ czerwone serce 6,6%
  3. 😍 uśmiechnięta twarz o sercowatych oczach (zakochanie z uśmiechem) 4,2%
  4. 🤣 ROTFL (ang. Rolling On Floor Laughing)– tarzanie się ze śmiechu 3,2%
  5. 😊 uśmiechnięta twarz z radosnymi zmrużonymi oczami 2,0%
  6. 🙏 złożone dłonie 1,9%
  7. 💕 dwa serca
  8. 😭 głośny płacz
  9. 😘 buziak z daleka
  10. 👍 kciuk w górę
Emoji Statystyki (październik 2019)

Co sądzisz o tej liście? Czy brakuje na niej niektórych Twoich ulubionych emoji? Daj nam znać w komentarzach poniżej, której emotikony używasz najczęściej?

Mediana częstotliwości użycia Emoji (10.2019)
Mediana częstotliwości użycia Emoji (10.2019)

źródło: Android Central via Unicode – The Most Frequent Emoji