Oto TOP 10 ulubionych Emoji na świecie

Co roku 17 lipca obchodzimy Światowy Dzień Emoji – zobaczcie ulubione emoji ludzi z całego świata oraz jak świętują ten dzień internauci?

World Emoji Day 17 lipca

Wszystkiego dobrego w Światowym Dniu Emoji! ?Google przygotowało z tej okazji zestawienie najczęściej używanych emoji na klawiaturze GBoard przez użytkowników różnych języków z całego świata. GBoard, czyli klawiatura Google dostępna w wersji na Androida i iOS, obsługuje dziś ponad 400 języków i dialektów (a ciągle przybywają kolejne). Ale GBoard to nie tylko litery – oferuje Wam też bogaty zasób emoji.

Dlaczego tak chętnie używamy emoji? Jak mówi Jennifer Daniel, która zajmuje się ich projektowaniem dla Google: Do niektórych wyrażeń po prostu lepiej pasują obrazki niż tekst. Emoji stają się żartami zrozumiałymi tylko dla zainteresowanych, wchodzą do slangu, stają się częścią memów. Ulegają płynnym zmianom – tak samo jak język”.

Przeczytaj także: Apple zapowiada wprowadzenie nowych Emoji z Unicode 11.0

Korzystamy z emoji, żeby wyrazić miłość, podzielić się swoimi uczuciami – czy to dobrymi, czy negatywnymi – albo po prostu dać znać, że coś bardzo, ale to bardzo nas śmieszy ? A jakie emoji są najpopularniejsze na świecie? Zobaczcie sami w tabelce poniżej:

TOP 10 Emoji na świecie
TOP 10 Emoji na świecie

Niektóre z emoji powyżej są powszechnie używane w różnych językach, ale w niektórych językach pewne emoji są dużo popularniejsze niż w innych. Na przykład Włosi i Rosjanie przesyłają sobie nawzajem buziaki ? częściej niż użytkownicy innych języków. Użytkownicy wietnamskiego i tajskiego to prawdziwi fani ciemnych okularów ?. Wśród osób posługujących się klawiaturą w języku francuskim, portugalskim i holenderskim popularne są serca ?, a wśród użytkowników hindi – róże ?. Duńczycy, Szwedzi i Norwegowie lubią przesyłać sobie nawzajem uśmiechy ? A Polacy, podobnie jak użytkownicy języka angielskiego i tureckiego, przepadają za emoji z całusem ?

Oprócz emoji w GBoardzie możecie używać wielu innych rodzajów wiadomości graficznych, które pozwolą Wam wyrażać swoje myśli i uczucia dokładnie tak, jak chcecie. Mowa tu np. o GIF-ach (możecie też przygotowywać swoje własne, spersonalizowane GIF-y) czy naklejkach.

Najpopularniejsze Emoji w PolsceNajpopularniejsze Emoji w Polsce
Najpopularniejsze Emoji w Polsce

Dokładnie dziś, w Światowym Dniu Emoji, Google dodało także nowy zestaw animowanych naklejek – zarówno dla GBoarda, jak i Wiadomości na Androidzie – z uroczym emoji typu blob od Google. Nowy zestaw zawiera dwa razy więcej blobów od pierwszego, który udostępniono dla Allo rok temu. Są wśród nich emoji takie jak ośmiornica, złamane serce, tancerz i wiele innych.

Dobrej zabawy z emoji! ? ?

źródło: informacja prasowa Google