Wiemy już wszystko o Pixel 4 i Pixel 4 XL – poznaj szczegóły!

Na kanadyjskiej stronie sklepu Best Buy pojawiły się szczegółowe opisy, specyfikacja techniczna i ceny w przedsprzedaży nowego smartfona Google Pixel 4 i Pixel 4 XL.

Pixel 4 i Pixel 4 XL pre-order na Best Buy Canada

Oficjalna premiera nowego smartfona Google Pixel 4 odbędzie się dopiero we wtorek 15 października 2019 roku, ale kanadyjski sklep Best Buy już opublikował i wystawił w przedsprzedaży na swoich stronach nowe telefony Pixel 4 i Pixel 4 XL.

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej sklepu znajdują się opisy najważniejszych funkcji i specyfikacja techniczna. Kupujący mogą też już zamówić smartfona w przedsprzedaży.

Opisy marketingowe Pixel 4 i Pixel 4 XL mocno podkreślają, że ​​jest to telefon Google’a: Stworzony specjalnie dla systemu operacyjnego Google’a (przyp. red. Android), które znasz i lubisz, Pixel 4 to telefon stworzony przez Google. 

Przeczytaj także: Nowa funky tapeta Pixela 4 na wyciekłej grafice prasowej

Oficjalne opisy funkcji Google Pixel 4

Smartfon posiada 2 obiektywy w tylnym aparacie, a promowane oprogramowanie Pixela 4 ma pomagać w robieniu „studyjnych zdjęć w dowolnym miejscu” w sposób punktowy. Pokazano także przeprojektowany aparat Google 7.1 z czystszym interfejsem: Nie musisz się niczego uczyć i edytować. Wystarczy wskazać, co chcesz uchwycić, a Twój Pixel pomoże Ci uzyskać fantastyczne ujęcie za każdym razem.

Oficjalne opisy funkcji smartfona Pixel 4
Oficjalne opisy funkcji smartfona Pixel 4

Kolejną nowością jest nieograniczoną ilość miejsca na zdjęcia w „oryginalnej jakości” w aplikacji Zdjęcia Google, ale na grafice widzimy Pixela 3a, który oferuje tylko kopie zapasowe wysokiej jakości.

Szybkie gesty są reklamowane jako „nowy sposób kontrolowania telefonu”: Pixel 4 posiada szybkie gesty, które pozwalają wykonywać zadania bez dotykania telefonu. Jest to szczególnie przydatne, gdy gotujesz lub delektujesz się ulubionymi tacos.

Pixel 4 i 4 XL (grafika promocyjna)

Ostatnią wyróżnioną funkcją jest Asystent, który jest dostępny przez Active Edge lub komendę Hej Google. Nie ma wyraźnego odniesienia do Asystenta nowej generacji, chociaż funkcja jest wymieniona w następujący sposób: Wysyłaj SMS-y, otrzymuj wskazówki, a nawet planuj swój dzień, wszystko w zasięgu ręki.

Specyfikacja techniczna Pixel 4 i Pixel 4 XL w porównaniu z Pixel 3 XL

Specyfikacja z najważniejszymi parametrami Pixela 4 i 4 XL wymieniono w tabeli z bezpośrednim porównaniem do Google Pixel 3 XL. Podwójne tylne kamery są dostępne w rozdzielczości 12 i 16 MP z przechwytywaniem wideo 4K, a przedni 8 MP (1080p). Wyświetlacz „Smooth Display” 90 Hz,  5,7 cali Full HD+ lub 6,3-calowy Quad HD + OLED. Pojemność baterii różni się aż o 900 mAh między 2800 mAh w Pixelu 4 a 3700 mAh w 4 XL. Potwierdzono również Snapdragon 855 z 6 GB pamięci RAM, choć w przedsprzedaży dostępna jest tylko pojemność 64 GB na dane. Powinien być również dostępny model w wariancie z 128 GB.

Porównanie specyfikacji technicznej Pixel 4, Pixel 4 XL z Pixel 3 XL
Porównanie specyfikacji technicznej Pixel 4, Pixel 4 XL z Pixel 3 XL

Poniżej porównanie specyfikacji Pixela 4 (4 XL) z Pixelem 3a (3a XL)

Porównanie specyfikacji technicznej Pixela 4 (4 XL) z Pixelem 3a (3a XL)
Porównanie specyfikacji technicznej Pixela 4 (4 XL) z Pixelem 3a (3a XL)

Opublikowana specyfikacja Pixela 4 na Best Buy prawdopodobnie zostanie usunięta, ale klienci będą mogli wpłacić depozyt w wysokości 50 CAD, aby zarezerwować swój egzemplarz z ofertą abonamentową jednego z 6 operatorów w lokalnym sklepie.

Pixel 4 i Pixel 4 XL - pre-order w Best Buy
Przedsprzedaż Pixela 4 oraz 4 XL w sklepie Best Buy

źródło: 9TO5Google via Best Buy Canada