Lime udostępnia bezpłatne kody dla użytkowników z okazji Dnia bez Samochodu

Lime wspiera inicjatywy polskich miast w obszarze bezpiecznej oraz zrównoważonej mobilności miejskiej. 22 września firma umożliwia odbycie darmowego przejazdu hulajnogą, dostępnego po wpisaniu promocyjnego kodu: ZOSTAWKLUCZYKI.

Kaski z logo Lime

W najbliższą niedzielę 22 września 2019 roku Lime dołączy do obchodów Dnia bez Samochodu, wieńczącego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji firma udostępni wszystkim użytkownikom aplikacji w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu kod umożliwiający darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Wystarczy wpisać w aplikacji kod o treści: ZOSTAWKLUCZYKI, który można wykorzystać przez cały dzień 22 września.

Dzięki tej inicjatywie chcemy ułatwić mieszkańcom polskich miast decyzję o pozostawieniu kluczyków do samochodu w domu i skorzystaniu z innych środków komunikacji, jakie oferują miasta – elektrycznych hulajnóg, ale też transportu zbiorowego, czy miejskich rowerów. Chętnie włączyliśmy się w obchody Dnia bez Samochodu, ponieważ uważamy, że zmniejszenie ruchu samochodowego na rzecz zrównoważonych środków miejskiej mobilności jest korzystne dla jakości i komfortu życia w miastach. – podkreśla Paulina Mróz, dyrektor Lime w Polsce.

Lime, lider rynku w zakresie mikromobilności, ogłosił właśnie przekroczenie 100 milionów przejazdów. Wynik ten stanowi kamień milowy, podkreślający sukces firmy Lime w tworzeniu nowej kultury współdzielonej mikromobilności oraz nowego sposobu poruszania się po miastach w przyjazny, zrównoważony i bezpieczny sposób.

Niedawne badanie opinii zrealizowane wśród użytkowników Lime wskazuje, że elektryczne hulajnogi przyczyniają się do ograniczenia liczby samochodów na ulicach. Zdaniem respondentów, co czwarty przejazd Lime zastępuje im podróż samochodem.

Hulajnogi płynnie współgrają też z transportem publicznym – w ciągu ostatniego miesiąca blisko połowa użytkowników wykorzystała Lime aby dotrzeć na przystanek lub stację metra.

Może Cię zainteresować także:

Wykonano już 100 milionów przejazdów z Lime

Kod z okazji Dnia bez Samochodu nie jest jedynym działaniem Lime związanym z trwającym Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Firma uczestniczy również w wydarzeniach organizowanych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, gdzie udostępnia swoje hulajnogi i realizuje szkolenia bezpiecznej jazdy.

Nowi użytkownicy aplikacji Lime mogą również korzystać ze specjalnych kodów umożliwiających darmowy przejazd w poszczególnych miastach:

  • ETZTWARSZAWA
  • ETZTWROCLAW
  • ETZTPOZNAN

Każdy z kodów umożliwia jeden darmowy przejazd do wysokości 10 złotych (14 minut) dla każdego nowego użytkownika do wykorzystania do końca października.

Więcej informacji o kodach z okazji Dnia bez Samochodu

  • Kod o treści: ZOSTAWKLUCZYKI będzie dostępny w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.
  • Kod umożliwi 1 bezpłatny 14-minutowy przejazd (o wartości 10 PLN) na użytkownika.
  • Kody będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Lime w niedzielę 22 września.

źródło: informacja prasowa