Wykonano już 100 milionów przejazdów z Lime

Firma Lime ogłosiła dziś przekroczenie 100 milionów przejazdów rejestrowanych za pomocą aplikacji mobilnej.

100 milionów przejazdów Lime

Odległość pokonana przez użytkowników pozwoliłaby na okrążenie Ziemi ponad 4 tysiące razy! Ten imponujący wynik jest okazją do podsumowania rozwoju firmy oraz trendu mikromobilności na świecie.

Lime działa już w ponad 120 miastach w przeszło 30 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 700 pracowników, a w ciągu niespełna dwóch lat istnienia pozyskała finansowanie wysokości 777 milionów USD. Sama aplikacja została pobrana już przez ponad 15 milionów użytkowników.

Lime zadebiutowało w Polsce w październiku 2018 roku we Wrocławiu i od tego czasu cieszy się coraz większą popularnością.

Firma zbadała również jak ludzie korzystają z elektrycznych hulajnóg. Odpowiedzi użytkowników wskazują, że elektryczne hulajnogi w istotny sposób zmieniają i usprawniają sposób, w jaki ludzie poruszają się po mieście:

  • Najważniejszym powodem korzystania z Lime, wskazywanym przez użytkowników jest wygoda;
  • Ponad 50 procent użytkowników aplikacji przyznaje, że korzysta z Lime w celu dojazdu do/ z pracy lub szkoły. W dużych miastach, elektryczne hulajnogi umożliwiają skrócenie czasu codziennych dojazdów nawet o ponad 10 minut;
  • 40 procent wszystkich przejazdów odbywa się w godzinach dojazdu do pracy.

Respondenci wskazują, że mikromobilność pozwala na ograniczenie liczby samochodów na drogach:

  • jedna czwarta użytkowników deklaruje, że Lime umożliwia im zastąpienie podróży samochodem;
  • 48 procent użytkowników skorzystało z usług Lime w celu dotarcia do transportu miejskiego w ciągu ostatniego miesiąca.

E-hulajnogi Lime

Dane wskazują także na ograniczenie śladu węglowego pochodzącego z transportu w miastach właśnie dzięki hulajnogom Lime:

  • Użytkownicy korzystający z usług Lime uniknęli ponad 40 milionów kilometrów przejazdów samochodem i zapobiegli emisji ponad 9 tysięcy ton dwutlenku węgla;
  • Przejazdy przy wykorzystaniu aplikacji Lime pozwoliły na zaoszczędzenie około 4,5 miliona litrów paliwa;
  • Przejazdy Lime są zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł – dotychczas Lime zakupił ponad 3600 MWh energii słonecznej, wiatrowej oraz energii wytwarzanej w małych elektrowniach wodnych.

Więcej danych dotyczących 100 milionów przejazdów i działalności Lime jest dostępne na specjalnie przygotowanej stronie internetowej 100 Million Rides.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa