Podróżujesz komunikacją miejską? Sprawdź 3 aplikacje, które warto mieć

Podróże nigdy nie były tak dostępne, jak teraz. Jednak to nie tylko wielokilometrowe trasy, przeloty samolotami czy przeprawy statkiem. Codziennie wielu z nas jeździ komunikacją miejską do pracy i szkoły. Rutyna sprawia, że nie zastanawiamy się, czy można robić to wygodniej. A jednak można! Wystarczy odpowiedni smartfon w kieszeni. Sprawdź 3 aplikacje na telefon, z którymi nawet korki nie są straszne.

Aplikacje mobilne do komunikacji miejskiej

Komunikacja miejska wielu z nas kojarzy się raczej mało przyjemnie. Ścisk, marzniecie na przystankach zimą, nieznośne upały latem. Wszystko to sprawia, że patrzymy z pewną niechęcią ku tramwajowi, który codziennie odwozi nas do celu.

Jednak nie tylko Ty zmagasz się z takimi problemami, a jak wiadomo potrzeba matką wynalazków. Dlatego powstały aplikacje na telefon, które choć w pewnym stopniu są w stanie uprzyjemnić nam autobusowe przygody. Oczywiście potrzebny jest do tego odpowiedni smartfon np. iPhone 8. Znajdziesz go w wyjątkowej cenie na eMAG.

Gdy już masz pewność, że Twój telefon spełnia wszystkie oczekiwania stawiane przez wymagających programistów, pora na ściągnięcie odpowiednich aplikacji na telefon. Wybraliśmy trzy (jakdojade, Skycash, BusLive), które naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w roli miejskiego pomocnika po komunikacji. Oferują różną funkcjonalność, dlatego warto zastanowić się nad pobraniem każdej z nich.

1. Jakdojade

Zdarzyło Ci się zatrzymać się na chwilę i zadać sobie pytanie: jak dojade z punktu A do punktu B? Gdy tylko staniesz się osobą na tyle dorosłą, by podróżować bez opiekuna, prędzej czy później ten problem dotknie i Ciebie. Oczywiście, można wtedy sięgnąć po radę osoby obok, ale czy mamy pewność, że mama, babcia lub kolega tak dokładnie pamiętają wszystkie zmiany w rozkładzie jazdy? W tej sytuacji na pomoc śpieszy nam aplikacja jakdojade.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej jakdojade
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej jakdojade

Jakdojade to prosty w obsłudze planer. Z jego pomocą bez trudu wyznaczymy trasę, którą chcemy pokonać przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej. Oferuje dostęp do rozkładów w aż 40 miastach Polski – od Warszawy i Krakowa, po mniejsze miejscowości np. Zgierz czy Grudziądz. Jakdojade nie tylko wskaże Ci odpowiednią drogę, ale również zaproponuje, jak najlepiej dotrzeć na miejsce. Możesz wybrać najszybszą opcję lub ze zredukowaną liczbą przesiadek. Masz pewność, że wskazany autobus przyjedzie, dzięki stale uwzględnianym zmianom w rozkładach jazdy.

Olbrzymią zaletą aplikacji jakdojade jest funkcja realtime. Podany plan podróży przygotowany będzie na chwilę obecną, a jak wiadomo poszczególne rozkłady różnią się w zależności od dnia tygodnia czy godziny. Kolejnym autem jakdojade jest zakup biletu w aplikacji mobilnej. Nie musisz szukać biletomatu w obcym mieście, jakdojade wskaże Ci potrzebne bilety i umożliwi ich nabycie. W przypadku kontroli wystarczy, że okażesz je na ekranie swojego iPhone’a.

Program jest dostępny jako aplikacja na telefon oraz w wersji przeglądarkowej. Możesz go pobrać zarówno na telefony Apple oraz urządzenia z systemem Android. Jakdojade to darmowa opcja, więc nie musisz martwić się o dodatkowe koszty przejazdu.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

2. Skycash

Skycash to aplikacja do kupowania biletów, skupiona głównie na uproszczeniu spraw związanych z opłatami w mieście. Uniwersalny system znacząco ułatwia płacenie w czasach, kiedy coraz więcej osób rezygnuje z posiadania gotówki. Ze Skycash możesz zapomnieć o drobnych potrzebnych na pociąg czy autobus. Jedyne czego potrzebujesz to smartfon.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Skycash
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Skycash

Aplikacja skycash działa w aż 148 miastach. Jeśli w Twoim mieście działa komunikacja miejska, prawdopodobnie kupisz bilet z tą apką. Sam proces jest wyjątkowo łatwy – wystarczy wybrać potrzebny rodzaj oraz ilość, a skasowany bilet trafia wprost do Twojego telefonu.

Aplikacja do kupowania biletów daje Ci znacznie więcej możliwości. Twórcy Skycash dbają o ciągły rozwój usługi. Możesz zakupić także wejściówkę do kina czy uiścić opłatę za parkometr. Gdy Twoja kieszeń nie jest wypchana drobnymi, niewielkie opłaty miejskie mogą stanowić spory problem. Skycash oferuje także: opłacanie rachunków, wypłaty z bankomatów czy doładowywanie telefonu. Aby w pełni cieszyć się z możliwości tej wygodnej apki, potrzebujesz odpowiedniego urządzenia np. iPhone 8, dobrą ofertę na ten telefon znajdziesz na eMAG.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

3. BusLive

Jeśli zdarzyło Ci się przestępować z nogi na nogę podczas oczekiwania na autobus, który miał dowieźć na ważne spotkanie, wiesz, jak denerwujące jest to uczucie. Spóźniona komunikacja miejska to spory problem dla pasażerów. Często, wiedząc jak długo musimy czekać np. na tramwaj wybralibyśmy inny środek transportu. Twórcy BusLive postanowili wspomóc swoich użytkowników w tym problemie.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej BusLive
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej BusLive

BusLive to aplikacja na telefon, która w czasie rzeczywistym poinformuje Cię, gdzie aktualnie znajduje się wybrany przez Ciebie autobus czy tramwaj. Możesz wybrać spośród rozkładów linie lub miejsce, do którego chcesz dotrzeć, a system wskaże Ci obecną sytuację na mapie. BusLive działa w 7 miastach Polski (Gdańsk, Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra) oraz w GOP-ie.

Podobnie jak poprzednie aplikacje na telefon, BusLive łączy w sobie wiele funkcji, co ułatwia poruszanie się po mieście. Jeśli dzięki systemowi podglądu autobusów zauważysz, że wybrana linia utyka w korku, możesz postawić na alternatywny sposób dotarcia do celu. BusLive umożliwia Ci wypożyczenie samochodu (Vozilla, Traficar) lub roweru miejskiego.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Testuj różne rozwiązania, które ułatwiają życie w mieście. Twój smartfon oferuje Ci wiele możliwości, z którymi najprostsze codzienne czynności są znacznie przyjemniejsze. Nawet nie spodziewasz się, ile aplikacji jest gotowa pomóc. Wybieraj najlepsze, a nawet korek w drodze do pracy nie będzie stanowił wyzwania.

Może Cię zainteresować także:

Ranking aplikacji mobilnych, w których kupisz bilet miejski (4Q 2017)

źródło: artykuł sponsorowany