Co ma w środku nowy iPhone 11 Pro Max?

Zobacz, co oprócz wstecznego ładowania bezprzewodowego, spece z iFixit znaleźli w środku Phone’a 11 Pro Max, po rozebraniu go na części?

iPhone 11 Pro Max (w środku)
fot. iFixit

Porzucenie iPhone’a 11 Max Pro przez iFixit stwierdza, że ​​bateria ma tajemnicze drugie złącze.

jak się okazuje w iPhonie 11 Pro Max ukryte są różne tajemnicze elementy sprzętowe, które według iFixit mogą służyć do zwrotnego ładowania bezprzewodowego – planowana funkcja podobno została porzucona dla modelu. Bateria również posiada tajemnicze drugie złącze…

Obejrzyj poniższe wideo, na którym iFixit demontuje nowy flagowy smartfon Apple’a. Na filmie widzimy ogromną baterię, która podobno ma pojemność 3969 mAh, znacznie większą niż ogniwo 3174 mAh w zeszłorocznym iPhonie XS Max. To tłumaczy, dlaczego czas działania na jednym ładowaniu jest o 5 godzin dłuższy!

Szanowany analityk Ming-Chi Kuo przewidział na początku tego roku, że urządzenia z systemem iOS z 2019 roku będą miały odwrotne ładowanie bezprzewodowe, czasami nazywane ładowaniem dwustronnym. To pozwoliłoby im nie tylko bezprzewodowo odbierać energię, ale także przesyłać ją do innych urządzeń zgodnych z Qi, być może dając awaryjne wsparcie iPhone’owi znajomego albo zegarkowi Apple Watch?

Przeczytaj także: Apple nie żartowało, że iPhone 11 Pro ma twardsze szkło!

Jednak podczas prezentacji nowych iPhone’ów 11 Apple nie wspomniało nic na temat zwrotnego ładowania bezprzewodowego ani o planach wdrożenia tej funkcji w przyszłości. Mimo to iFixit znalazł coś, co może być resztkami takiej próby.

Odkryto, że duża bateria w kształcie litery L w iPhonie 11 Pro Max ma dwa złącza baterii, podczas gdy poprzednie telefony z tego modelu wymagały tylko jednego. — Może istnieć wiele przyczyn istnienia tego dodatkowego kabla, ale z pewnością jednym z nich jest ładowanie zwrotne, zauważają specjaliści z iFixit.

Ponadto znaleziono „tajemniczą nową płytę umieszczoną pod baterią”, co według iFixit sugeruje również, że może to być związane z funkcją zwrotnego ładowania bezprzewodowego.

iFixit wciąż pracuje nad szczegółowym opisem wewnętrznych komponentów iPhone’a 11 Pro Max i uzupełnia o nowe informacje na swojej stronie: iPhone 11 Pro Max Teardown.

Może Cię zainteresować:

Co ma w środku nowy iPhone XR?

źródło: iFixit via CultOfMac