Apple nie żartowało, że iPhone 11 Pro ma twardsze szkło!

Wygląda na to, że po pierwszych drop testach, iPhone 11 Pro wypada nad wyraz dobrze – zobacz jak nowy telefon Apple’a radzi sobie upadkami!

iPhone 11 Pro (Drop Test)
Filip Koroy (EverythingApplePro)

Podobnie jak miliony osób na całym świecie, Filip Koroy poszedł do Apple Store’a, aby kupić nowego iPhone’a 11 Pro. W przeciwieństwie do milionów, pierwszą rzeczą, którą Koroy zaczął robić, to wielokrotne upuszczanie swojego iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max na betonową podłogę…

Jak możesz się domyślić, Koroy jest youtuberem, który nie tracił czasu i rozpoczął od razu testowanie obietnic Apple’a, że dzięki nowej technologii szkła nowe flagowce są najtrwalszymi smartfonami na rynku.

Jak wynika z przeprowadzonych testów upuszczania nowych iPhone’ów (aż łezka się w oku kręci) zapowiedź firmy Apple o trwałości szkła, to coś więcej niż marketingowy frazes. Koroy, gospodarz kanału EverythingApplePro, rozpoczął testy, upuszczając iPhone’y 11 Pro z wysokości, z których mogą spaść w codziennym użytkowaniu.

Upuścił każdy telefon w taki sposób, aby telefony wylądowały raz na każdej krawędzi, z tyłu i z przodu. Szkło było nietknięte. Z wysokości głowy żaden telefon nie pękł. W jednym urządzeniu wysunęła się tacka na kartę SIM.

Przeczytaj także:

iPhone 11 Pro to zarazem dobry, zły i brzydki smartfon od Apple’a…

Kiedy Koroy wyciągnął drabinę, próba nabrała głębszego wymiaru. Jeden z upadków uszkodził krawędź ze stali nierdzewnej na jednym telefonie, ale szkło pozostało nienaruszone!

Aż po którejś próbie pojawiło się trochę potłuczonego szkła. Koroy upuścił jednego iPhone’a i usłyszał trzask. Drugi telefon zamiast uderzyć w beton, odbił się od drugiego telefonu.W wyniku tego testu jeden model miał pęknięty ekran, a drugi roztrzaskaną tylną obudowę.

Na samym końcu postanowił sprawdzić, czy nowe iPhone’y działają?  Obie funkcje odblokowywania Face ID otworzyły telefon tak szybko, jak przed upuszczeniem. Kamery też działały bez zarzutów!

Trzeba było powtarzać upadki wielokrotnie, zanim szkło się stłukło” – mówi Koroy widzom. Apple, naprawdę dobrze sobie poradziło z tym szkłem.

Koroy nadal zaleca użytkownikom pilnowanie, aby urządzenie nie upadało na twarde powierzchnie i warto mieć etui! Test miał pokazać wytrzymałość nowych iPhone’ów, ale nie niezniszczalność!

Może Cię zainteresować także:

Jak iPhone XR radzi sobie z ogniem, nożem i twardą podłogą?

źródła: EverythingApplePro via Cult of Mac