Co ma w środku nowy iPhone XR?

Najnowszy iPhone XR firmy Apple ma w środku ogromną baterię, gruby panel LCD i kilka nowych rozwiązań znanych z budowy iPhone’a X i 8.

iPhone XR w środku
(fot. iFixit)

Serwis iFixit tradycyjnie już rozebrał na części najnowszego smartfona firmy Apple, dzięki czemu możemy zobaczyć co kryje w środku iPhone XR. Choć urządzenie jest tańsze niż flagowy iPhone XS, to i tak nie każdy może pozwolić sobie na rozkręcenie urządzenia na części pierwsze.

Zdjęcia opublikowane przez iFixit ujawniają wiele ciekawych informacji o urządzeniu. Co ciekawe, pierwsze zerknięcie do wnętrza urządzenia ujawnia, że pod względem budowy iPhone XR jest ​​hybrydą iPhone’a 8 i iPhone’a X, a Apple przechodzi na starsze techniki projektowania, aby obniżyć całkowite koszty produkcji.

W przeciwieństwie do iPhone’a X, iPhone XR jest wyposażony w jednopokładową kartę logiczną i jednokomorową baterię – jak w przypadku iPhone’a 8. Rozebrany iPhone XR pokazuje także, że port Lightning w dolnej części znajduje się poza zasięgiem ekranu z powodu grubszego wyświetlacza LCD.

Przeczytaj także: Czy łatwo jest naprawić nowe iPhone’y XS?

Rozkręcany iPhone XR
(fot. iFixit)

Jeśli chodzi o pojemność baterii, firmie Apple udało się zmieścić wewnątrz iPhone’a XR baterię o pojemności 11,16 Wh (2942 mAh), która jest zdecydowanie duża jak dla tej klasy urządzenia. Jednak pojemność baterii jest nieco mniejsza niż 3174 mAh baterii znalezionej w telefonie iPhone XS Max. Co nie oznacza oczywiście, ze urządzenie działa krócej na jednym ładowaniu. iPhone XR odznacza się dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu baterii ze względu na mniejsze wymagania sprzętowe – głównie chodzi o ekran LCD Liquid Retina w przeciwieństwie do OLED-owego Super Retina.

Bateria iPhone'a XR
Bateria iPhone’a XR (fot. iFixit)

iFixit nie jest pewne, jak bardzo niższą odporność na wodę ma iPhone XR w porównaniu z XS, ponieważ poziom ochrony oferowany na obu urządzeniach jest mniej więcej taki sam. iPhone XR jest również wyposażony w modułowy czytnik kart SIM, ma te same co droższy iPhone XS, bardziej wydajne, bezprzewodowe cewki ładujące.

Podsumowując, iPhone XR uzyskał wynik naprawy wynoszący 6 na 10 punktów, przy czym iFixit zauważył, że naprawę wyświetlacza można wykonać stosunkowo łatwo przy minimalnym rozebraniu sprzętu. Dodatkowo firma Apple postawiła na priorytety projektowe, aby najpierw można było usunąć baterię i wyświetlacz, co jest zawsze mile widziane w przypadku przeprowadzania jakichkolwiek napraw.

Części iPhone'a XR (fot. iFixit)
Części iPhone’a XR (fot. iFixit)

MOże Cie zainteresować także: Czy warto kupić iPhone’a XR zamiast iPhone’a XS?

źródło: iPhone Hacks via iFixit