OPPO wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii

Firma OPPO po raz kolejny zaznacza swoją obecność w dziedzinie szybkiego ładowania w epoce 5G, dzięki wprowadzeniu nowych technologii: 65W SuperVOOC, 30W Wireless VOOC i VOOC 4.0.

Szybkie ładowanie Oppo

OPPO zapowiedziało wprowadzenie trzech nowych technologii szybkiego ładowania baterii: 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0, 30W Wireless VOOC Flash Charge i VOOC Flash Charge 4.0. Nowości te umocnią pozycję marki w dziedzinie szybkiego ładowania w momencie, gdy branża mobilna rozpoczyna epokę 5G.

Technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie OPPO Reno Ace, to najbardziej zaawansowany na świecie system ładowania urządzeń, który jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut.

30W Bezprzewodowy VOOCto jedna z najlepszych na rynku technologii bezprzewodowego ładowania baterii. Dzięki niej, po raz pierwszy, bezprzewodowe ładowanie VOOC dorównuje przewodowemu pod względem szybkości.

Z kolei technologia VOOC 4.0została całkowicie zmodernizowana i będzie dostępna np. w modelu OPPO K5. Ma wszelkie argumenty by stać się następnym standardem w dziedzinie szybkiego ładowania.

65W SuperVOOC: najnowocześniejsza technologia ładowania

Wiodąca w branży technologia 65W SuperVOOC 2.0 osiąga nowe poziomy efektywności, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu i optymalizacji sprzętu, oprogramowania oraz algorytmów obsługowych. Jest także kompatybilna wstecznie z technologiami SuperVOOC i VOOC Flash Charge.

Rozwijając poprzednią technologię superszybkiego ładowania, twórcy 65W SuperVOOC 2.0 dostosowali zaawansowane elementy, konstrukcję oraz proces produkcyjny, aby zwiększyć efektywność ładowania, redukując jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. Dzięki temu użytkownicy zyskują najwyższy komfort ładowania urządzenia. W OPPO SuperVOOC 2.0 zastosowano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę.

Zhang Jialiang (Oppo)

Technologia SuperVOOC 2.0 nie tylko efektywniej ładuje baterię, ale też jest bezpieczniejsza. Z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie podczas ładowania inżynierowie OPPO zastosowali pięć kontrolnych punktów  ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach.

Bezprzewodowe ładowanie 30W Wireless VOOC szybkie tak jak przewodowe

Jako jedna z najlepszych na rynku technologii ładowania bezprzewodowego 30W Wireless VOOC, umożliwia całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W, zapewniając komfort porównywalny z ładowaniem przy użyciu przewodowej technologii szybkiego ładowania VOOC.

Technologia 30W Wireless VOOC dostosowuje proces ładowania w czasie rzeczywistym i wykorzystuje wydajne elementy, aby zapewnić efektywniejsze i bezpieczniejsze ładowanie bez przegrzewania urządzeń.

Z myślą o bezpieczeństwie firma OPPO zastosowała kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

OPPO prezentuje pierwszy na świecie hotel 5G!

30W VOOC 4.0: rozwiązanie do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich

Oprócz opracowania technologii szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0 i 30W Wireless VOOC, firma OPPO zmodernizowała VOOC do wersji 4.0. Dzięki kompleksowej modernizacji procesu ładowania VOOC 4.0 zapowiada się jako rozwiązanie do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich.

Ze względu na większą moc ładowania w porównaniu z VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67% w 30 minut, a do 100% – w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC skraca czas uzupełniania ostatnich 10% pojemności baterii. Inżynierom firmy OPPO udało się też zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnej ładowarki i zaawansowanej konstrukcji ogniw baterii. Temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania gier w trakcie ładowania.

VOOC 4.0 jest technologią o szerokiej kompatybilności i ma szanse zostać rozwiązaniem do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich. Może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Od udostępnienia technologii VOOC w 2014 roku firma OPPO złożyła na całym świecie ponad 1700 wniosków patentowych, umożliwiając ponad 145 milionom użytkowników z całego świata szybkie ładowanie ponad 30 modeli urządzeń. OPPO rozwija także współpracę z partnerami, udzielając licencji na technologię VOOC. W ekosystemie uczestniczy już ponad 20 firm.
 
Aplikacje o wysokim zapotrzebowaniu na energię oraz nowe sieci 5G niosą ze sobą nowe wymagania pod względem żywotności baterii i komfortu ładowania. OPPO nieustannie doskonali technologię szybkiego ładowania VOOC, aby użytkownicy mogli ładować urządzenia w dowolnej chwili i przez dowolny dostępny w ciągu dnia czas. OPPO będzie nadal optymalizować odpowiednio do zapotrzebowania wszystkie trzy technologie VOOC i opracowywać przodujące w branży innowacje do szybkiego ładowania z myślą o użytkownikach na całym świecie.

źródło: informacja prasowa