Mobilna gra strategiczna LEGO Star Wars Battles pojawi się w 2020 r.

Najnowszy film „Gwiezdne wojny” powinien pojawić się w kinach pod koniec 2019 r., Warner Bros, LEGO i Lucasfilm z pewnością wykorzystają ten tytuł w nowej mobilnej grze strategicznej, która pojawi się w 2020 roku.

LEGO Star Wars Battles (logo)

Nowy tytuł nosi nazwę LEGO Star Wars Battles i został specjalnie zaprojektowany na urządzenia mobilne, aby dostosować postacie, pojazdy i lokalizacje w LEGO Star Wars z bitwami 1 na 1 w czasie rzeczywistym.

Ponieważ dziś LEGO Star Wars Battles zostało zapowiedziane dopiero dzisiaj, niewiele znamy szczegółów na temat tego tytułu. Wiemy, że TT Games Brighton rozwija tę grę (studio, które ma już trochę doświadczenia z tytułami LEGO) a Warner Bros. ją opublikuje. Gracze będą mogli dopasowywać postacie i pojazdy z Gwiezdnych wojen ze wszystkich epok wszechświata.

Gra będzie sterowana za pomocą dotyku, będzie zawierała mechanikę obrony wieży (Tower Deffence), w której gracze budują wieże, aby bronić i zdobywać terytorium, a także sposób zbierania żołnierzy. Wiemy również, że gra mobilna LEGO Star Wars Battles będzie bezpłatna, ale będzie zawierała zakupy w aplikacji.

Może Cię zainteresować także:

[App Store] LEGO: zaczęło się od kaczki…

Przez lata LEGO wydawało tylko gry mobilne bez monetyzacji jako moralny sposób reklamowania swoich fizycznych produktów, ale w ostatnim roku pojawiło się coraz więcej płatnych tytułów. Czy tego typu podejście jest dobre dla firmy mającej w swoim DNA rozrywkę dla dzieci?

Postacie z gry mobilnej LEGO Star Wars Battles

Chociaż nie wiemy na pewno, w jaki sposób monetyzowane będą bitwy z nowej grzez z LEGO w tytule, fakt, że zawiera płatności w appce (IAP), nie daje wiele nadziei na darmowe przyszłe mobilne przedsięwzięcia LEGO.

Zrzuty ekranu z gry LEGO Star Wars Battles
Zrzuty ekranu z gry LEGO Star Wars Battles (kliknij, aby powiększyć)

Gra będzie dostępna na Androida i iOS-a w sklepach Google Play i App Store w 2020 roku.

źródło: Android Police via Star Wars – LEGO Star Wars Battles Lets You Enter The Brick Arena