10 najważniejszych funkcji systemu Android 10, z których możesz już korzystać na Pixelu!

System Android 10 jest już dostępny dla właścicieli telefonów Pixel! Sprawdź listę dziesięciu najważniejszych nowości w systemie mobilnym Google’a!

Funkcje systemu Android 10

W tej wersji Google skupiło się na ułatwieniu codziennych czynności, dzięki funkcjom opartym na uczeniu maszynowym w urządzeniu, a także wsparciu nowych technologii, takich jak Foldables i 5G.

Jednocześnie przy prawie 50 zmianach związanych z prywatnością i bezpieczeństwem system Android 10 zapewnia lepszą ochronę, przejrzystość i kontrolę nad danymi. Jest to kontynuacja stałego zaangażowania Google’a w zapewnianie wiodących w branży zabezpieczeń i ochrony prywatności w systemie Android.

Firma stworzyła również nowe narzędzia, które mają wesprzeć użytkowników i pomóc odnaleźć właściwą równowagę z technologią.

https://mobirank.pl/2019/08/22/android-wraz-z-androidem-10-zmienia-system-nazewnictwa-i-logo-?/

 

Oto 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć na temat nowego systemu Android 10, dotyczące innowacji, bezpieczeństwa i prywatności oraz dobrobytu cyfrowego: prostsze, mądrzejsze i bardziej pomocne.

  1. Inteligentne odpowiedzi sugerują teraz działania. Kiedy ktoś wyśle ​​Ci wiadomość z adresem lub filmem z YouTube’a, możesz otworzyć i nawigować w Mapach Google lub odtworzyć wideo z YouTube’a – nie trzeba kopiować ani wklejać adresu w przeglądarce. Funkcja Smart Reply działa teraz we wszystkich ulubionych aplikacjach do przesyłania wiadomości.
  2. Przejdź na ciemną stronę… z Dark Theme. Możesz włączyć tryb ciemny dla całego systemu lub określonych aplikacji, takich jak Zdjęcia i Kalendarz. Lepsze rozwiązanie dla twoich oczu i baterii telefonu.

  1. Korzystaj jeszcze efektywniej z większych ekranów od krawędzi do krawędzi dzięki nowej nawigacji gestami. Za pomocą prostych przeciągnięć możesz cofać, uruchamiać ekran główny i płynnie przechodzić między zadaniami. Po tej zmianie nie będziesz chciał wracać do widocznych przycisków.
  2. Za pomocą jednego dotknięcia Live Caption automatycznie dodasz napisy do filmów, podcasty i wiadomości audio w dowolnej aplikacji – nawet do tych, które sam nagrasz. Live Caption będzie dostępny tej jesieni, zaczynając od telefonów Pixel.

Nowe funkcje prywatności i bezpieczeństwa

  1. Możesz udostępniać dane lokalizacji aplikacjom tylko wtedy, gdy ich używasz. Otrzymasz również przypomnienia, gdy aplikacja, której nie używasz aktywnie, uzyskuje dostęp do Twojej lokalizacji, dzięki czemu możesz zdecydować, czy kontynuować udostępnianie.
  2. W nowej sekcji Prywatność w Ustawieniach znajdziesz ważne opcje, takie jak Aktywność w internecie i aplikacjach oraz Ustawienia reklam w jednym miejscu.
  3. Dzięki aktualizacjom systemowym Google Play możesz teraz pobierać ważne poprawki bezpieczeństwa i prywatności telefonu z Google Play, w taki sam sposób, jak aktualizujesz aplikacje. Otrzymasz poprawki, gdy tylko będą dostępne, bez konieczności oczekiwania na pełną aktualizację systemu operacyjnego.
10 najważniejszych funkcji systemu Android 10
10 najważniejszych funkcji systemu Android 10

Znajdź odpowiednią równowagę dzięki technologii dla siebie i swojej rodziny

  1. Masz większą kontrolę nad tym, gdzie i kiedy powiadomienia będą Cię ostrzegać. Oznacz powiadomienia jako „Ciche”, a one nie będą „dzwonić” ani pojawiać się na ekranie blokady.
  2. Teraz Family Link jest częścią każdego urządzenia z Androidem 9 lub 10, bezpośrednio w ustawieniach. Rodzice mogą używać tych narzędzi do ustawiania cyfrowych zasad, takich jak dzienne limity czasu na ekranie, pora spania, limity czasowe dla określonych aplikacji i inne. Mogą również sprawdzać aplikacje instalowane przez dzieci na swoich urządzeniach, a także ich użycie.
  3. Chcesz być w strefie, ale nie poza siecią? Digital Wellbeing oferuje teraz tryb Focus. Wybierz aplikacje, które Cię rozpraszają – takie jak e-mail lub wiadomości – i ucisz je, dopóki nie wyjdziesz z trybu Focus.

Zarejestruj się, aby wypróbować wersję beta.

W systemie Android 10 jest o wiele więcej nowości, w tym nowa funkcja dla przedsiębiorstw, która pozwala używać różnych klawiatur do profili osobistych i zawodowych, liczników aplikacji dla określonych stron internetowych, dzięki czemu możesz zrównoważyć swój czas w internecie, nowe emoji uwzględniające płeć oraz wsparcie dla bezpośredniego przesyłanie strumieniowego audio do aparatów słuchowych.

System Android 10 jest dostępny już od dzisiaj, zaczynając od telefonów PIxel. Google współpracuje ze swoimi partnerami w celu uruchomienia i uaktualnienia pozostałych urządzeń do najnowszego systemu Android 10 jeszcze w tym roku.

Więcej znajdziesz na oficjalnej stronie android.com/10.

źródło: Google Blog