YouTube Originals będzie można oglądać bezpłatnie od 24 września

Za miesiąc, 24 września 2019 r., filmy i seriale YouTube Originals będzie można oglądać bezpłatnie z reklamami, a osoby które wykupiły abonament nadal będą miały dostęp do dodatkowych korzyści.

Logo YouTube Originals

Na początku tego roku YouTube obiecał udostępnić swoje oryginalne produkcje, które obecnie dostępne są tylko dla subskrybentów usługi Premium, dla wszystkich ale za oglądanie reklam. Teraz YouTube oficjalnie zapowiedział datę bezpłatnego udostępnienia swoich wszystkich oryginalnych filmów i seriali od 24 września 2019 r.

Oczywiście abonenci usługi YouTube Premium nadal będą cieszyć się lepszą jakością oglądania. Nie będą musieli oglądać żadnych reklam i uzyskają natychmiastowy dostęp do każdego odcinka z nowego sezonu seriali.

Przeczytaj także: Usługi YouTube Music i YouTube Premium dostępne w Polsce

Co więcej użytkownicy Premium będą mieli dostęp do wersji reżyserskich filmów i materiałów dodatkowych, które nie będą dostępne w wersji TouTube Originals „free”. Nowe odcinki seriali będą dostępne za darmo z lekkim opóźnieniem, ale jest to chyba niezły kompromis dla tych, którzy nie chcą płacić miesięcznego abonamentu w kolejnej usłudze streamingowej, tym bardziej, że treści, które dostępne są na platformie Google’a są znacznie mniej atrakcyjne od tych z Netflixa, HBO GO czy Amazon Prime Video.

Wraz z zapowiedzią darmowego dostępu YouTube dodał także kilka nowych funkcji do subskrypcji Premium. Nowa sekcja „Polecane do pobrania” w sekcji Biblioteka aplikacji mobilnej może ułatwić znalezienie interesujących filmów do pobrania.

Screen z serwisu YouTube Originals
Screen z serwisu YouTube Originals (PL)

Teraz można także przełączać się między utworem a teledyskiem za pomocą jednego przycisku. Użytkownicy Androida mogą teraz automatycznie pobierać do 500 utworów z listy „Podobane utwory” i innych list odtwarzania.

YouTube Originals to oryginalne filmy, seriale i wydarzenia w YouTube. Możesz je oglądać na kanale YouTube Originals:

Od 24 września 2019 roku wyświetlane treści YouTube Originals będą się różnić w zależności od tego, czy masz subskrypcję YouTube Premium.

W ramach subskrypcji użytkownicy YouTube Premium otrzymują:

  • możliwość oglądania YouTube Originals bez reklam;
  • dostęp do wszystkich dostępnych odcinków serialu od razu w momencie premiery;
  • możliwość pobierania materiałów YouTube Originals i oglądania ich w trybie offline;
  • wyłączny dostęp do dodatkowych treści, takich jak wersje reżyserskie i dodatkowe sceny z YouTube Originals, gdy tylko są dostępne.

Treści YouTube Originals dostępne w YouTube Premium można rozpoznać po plakietce YouTube Premium  pod filmem. Dostępność filmów, seriali i odcinków YouTube Originals może się różnić w zależności od kraju/regionu.

Niektóre filmy, seriale i wydarzenia na żywo można oglądać bez subskrypcji YouTube Premium. Jednak w trakcie oglądania będą wyświetlane reklamy, a tylko wybrane odcinki będą dostępne do przesyłania strumieniowego w dowolnym momencie.

źródło: Engadget via Pomoc YouTube