Nokia 2.2 z zaawansowanymi funkcjami AI debiutuje na rynku

Właśnie zadebiutował smartfon Nokia 2.2 z zaawansowanymi funkcjami sztucznej inteligencji oraz najnowszymi innowacjami Androida w przystępnej cenie!

Nokia 2.2

Świetne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu dzięki sztucznej inteligencji, odblokowywanie urządzenia przy pomocy twarzy, a także Google Assistant dostępny za naciśnięciem jednego przycisku – wszystko to z unikalną na rynku obietnicą dwuletnich aktualizacji do najnowszych wersji Androida.

HMD Global, producent smartfonów Nokia, zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek nowego modelu Nokia 2.2. Jego wyróżnikami są możliwość wykonywania wysokiej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, Google Assistant wygodnie aktywowany za pomocą jednego naciśnięcia przycisku, a także wyjątkowo atrakcyjna cena. Nokia 2.2 jest także pierwszym przedstawicielem serii 2, który dołączył do programu Android One, zapewniając tym samym użytkownikom dostęp do wszystkich najnowszych funkcjonalność systemu Android.

Nokia 2.2 pracuje pod kontrolą systemu Android 9 Pie i jest gotowa do aktualizacji do systemu Android Q. Smartfon będzie przez dwa lata otrzymywał aktualizacje systemu operacyjnego, a przez trzy lata comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń, dające dostęp do wszystkich najnowszych innowacji i funkcji Androida.

Zobacz także: Nokia 9 PureView, pierwszy na świecie smartfon z 5 obiektywami już dostępny w Polsce

Zdjęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologie, które wyprzedzają potrzeby

Wyposażona w technologie sztucznej inteligencji Nokia 2.2, umożliwia wykonywanie szczegółowych zdjęć nawet w trudnych warunkach słabego oświetlenia. To zupełna nowość w tym przedziale cenowym. Aparat wykonuje kilka ujęć jednocześnie, a zaawansowane algorytmy tworzą finalny obraz, który cechuje się większą ilością światła oraz szczegółowością i mniejszym szumem. Dostępność funkcji HDR pozwala natomiast rejestrować żywe kolory z większym zakresem dynamicznym. Oparte na sztucznej inteligencji funkcje Google Photos jak Color Pop czy Colourise umożliwiają stworzenie przyciągających uwagę fotografii, przekształcenie czarno białych zdjęć w kolorowe czy upiększenie naturalnych cech w zdjęciach typu selfie.

Smartfon Nokia 2.2 z funkcjami AI

Dodatkowo, użytkownicy otrzymują dostęp do najnowszych trendów technologicznych jak np. możliwość odblokowania telefonu swoją twarzą. Nokia 2.2 jest jednym z pierwszych telefonów w swojej klasie cenowej, który wyposażono w biometryczne funkcje odblokowywania urządzenia wizerunkiem twarzy.

Google Lens pozwala przeszukiwać otoczenie, a kiedy natrafimy na przedmiot, który się nam podoba, wystarczy skierować na niego obiektyw aparatu, aby dowiedzieć, jak gdzie go kupić. Można też skierować obiektyw na okładkę albumu, aby odkryć nową muzykę i od razu ją odtworzyć za pośrednictwem usług muzycznych takich, jak np. Spotify.

Obejrzyj pierwszy oficjalny unboxing Nokii 2.2:

Nokia 2.2 wykorzystuje również najnowsze trendy w projektowaniu ekranów, z wyświetlaczem wypełniającym cały front urządzenia od krawędzi do krawędzi i z nowoczesnym, dyskretnym notchem, maksymalizującym powierzchnię ekranu. Ekran HD+ o przekątnej 5,71 cala, rozdzielczości HD + i jasności 400 nitów osadzony jest w minimalnych ramkach. Dzięki temu bez problemu smartfon Nokia 2.2 można obsługiwać jedną ręką, a samo urządzenie posiada kompaktowy rozmiar, bez problemu mieszcząc się w kieszeni spodni. Całość napędzana jest przez czterordzeniowy procesor MediaTek A22, który dzięki funkcjom optymalizującym zużycie baterii, pozwala korzystać ze smartfonu przez cały dzień.

Nokia 2.2 - zdjęcia smartfona

Nokia 2.2 daje użytkownikom możliwość spersonalizowanego wyrażenia siebie, powracając do wymiennych obudów Nokia Xpress-on. Obudowy wykorzystują technologię nano-teksturowania powłok, aby zapewnić błyszczący wygląd w szerokiej gamie żywych kolorów. Obudowy Nokia Xpress-on można łatwo wymienić w ciągu kilku sekund, a będą one dostępne w kolorach Różowego Piasku, Niebieskiego Lodu i Leśnej Zieleni.

Szybki dostęp do Asystenta Google dzięki dedykowanemu przyciskowi

Nokia 2.2 umożliwia dostęp do najlepszych funkcji Google Assistant za pomocą dedykowanego przycisku i to w najniższym przedziale cenowym. Zadawanie pytań, uzyskiwanie wskazówek, nawiązywanie połączeń nigdy nie było tak proste. Krótkie naciśnięcie przycisku uruchamia Asystenta, natomiast długie wciśnięcie daje dostęp do szczegółowych zadań.

Asystent Google dostępny już w polskim sklepie App Store

Nokia – smartfony, które z czasem stają się coraz lepsze

Nokia 2.2 to pierwszy smartfon z serii 2, który jest częścią rodziny Android One. Dzięki naszemu doświadczeniu w dostarczaniu najnowszych wersji Androida w całym portfolio produktów, Nokia 2.2 jest już dziś gotowa na system Android Q.

Nokia 2.2, działając pod kontrolą systemu Android w wersji 9 Pie, już od wyciągnięcia z pudełka oferuje dostęp do najnowszych narzędzi pozwalających zarządzać swoim cyfrowym samopoczuciem. Wśród nich znajdziemy ulepszony ekran powiadomień, timer aplikacji, tryb Wind Down czy ulepszone narzędzie „Nie przeszkadzać”. Smartfon pomaga monitorować korzystanie z urządzenia i daje możliwość wyłączenia wszelkich powiadomień wizualnych, co pozwala skutecznie odłączyć się od cyfrowego świata. Inne funkcje, takie jak Slices i App Actions, przewidują następny ruch użytkownika, pozwalając wykonać następne zadanie szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, adaptacyjna bateria ogranicza zużycie energii przez aplikacje, z których użytkownik rzadko korzysta.

Dostępność

Nokia 2.2 będzie dostępna w kolorze czarnym i szarym w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 549 zł.

Specyfikacja techniczna Nokii 2.2

 • System operacyjny: Android 9 Pie
 • Obsługiwane sieci:
  • (SKU 1 RestOfWorld): GSM: 850, 900, 1800, 1900;  WCDMA:  B1, B5,  B8; LTE: B1, B3, B5,  B7, B8, B20,  B28, B38,  B40, B41  (120MHz)
  • (SKU 2 LATAM):  GSM 850, 900, 1800, 1900; WCDMA:  B1,  B2, B4, B5, B8; LTE: B1, B2, B3,  B4, B5, B7,  B8, B12,B17,  B28
  • (SKU 3 INDIA):  GSM: 850, 900, 1800, 1900; WCDMA  B1, B5, B8;  LTE: B1, B3, B5,  B8, B40, B41  (120MHz)
 • Prędkość transmisji: CAT4
 • Procesor: MediaTek HelioA22, 4xA53  2Hhz
 • Pamięć RAM: 2/3GB DDR3
 • Pamięć wewnętrzna: 16/32GB eMMC, wsparcie dla kart MicroSD do 400 GB
 • Wersja dostępna w Polsce: 2 GB RAM /16 GB eMMC
 • Wyświetlacz: 5.71”, proporcje 19:9, rozdzielczość HD+, jasność 400nits
 • Aparat Front: 5MP FF
 • Główny aparat: 13MP AF 1/3” 1.12um f/2.2; dioda LED
 • Dodatkowe funkcje aparatu: HDR,  zdjęcia panoramiczne, zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych,  time lapse, Beautify,  Google Lens
 • Złącza: Slot na kartę nano SIM – Dual / Single SIM,  Micro USB OTG, 3.5mm AV jack;
 • Lokalizacja: GPS/AGPS/GLONASS/BeiDou
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4 GHz| Bluetooth 4.2
 • Dodatki: czujnik oświetlenia | czujnik zbliżeniowy | akcelerometr
 • Bateria: 3000 mAh, ładowarka 5W
 • Wymiary i waga: 145.96 x 70.56 x 9.3mm | 153 g

źródło: informacja prasowa