Asystent Google dostępny już w polskim sklepie App Store

Aplikacja mobilna Asystent Google obsługująca język polski dostępna jest już na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS (iPhone’y i iPady).

Asystent Google w sklepie App Store

Na początku tego roku Google udostępniło Asystenta Google obsługującego polecenia w języku polskim, ale tylko dla użytkowników smartfonów z Androidem, teraz można korzystać z asystenta głosowego także na iPhonie lub iPadzie.

Asystent Google działa z aplikacją Skróty dla Siri. Po dodaniu skrótu OK Google, Hey Google lub innego wybranego wyrażenia, aplikacja zostanie otworzona przy pomocy polecenia głosowego. Oczywiście wcześniej należy wybudzić Siri przy pomocy komendy Hey Siri.

Użytkownicy systemu iOS mogą teraz zadawać pytania i wydawać polecenia w języku polskim na iPhonie. Asystent pomoże Ci w przypomnieniu o liście zakupów, znaleźć zdjęcia z podróży, wybrać idealną trasę dojazdu na mapach czy nawet zarezerwować stolik w restauracji. Aby porozmawiać z Asystentem Google po polsku na iPhonie, użyj skrótu Siri, kliknij w ikonę mikrofonu lub po prostu zacznij pisać w aplikacji.

Przeczytaj również: Asystent Google wreszcie mówi po polsku dla wszystkich!

Przykładowe sytuacje, w których może Ci pomóc Asystent:

  • Szybkie wybieranie numerów (np. Zadzwoń do Mamy).
  • Wysyłanie SMS-ów (np. Wyślij SMS-a do Klary).
  • Wysyłanie e-maili (np. Wyślij najnowszy raport sprzedaży do mojego szefa).
  • Ustawianie przypomnień (np. Przypomnij mi o kupnie prezentu urodzinowego dla Sary).
  • Wyświetlanie planu dnia z kalendarza (np. Co mam na dzisiaj zaplanowane?).
  • Odtwarzanie muzyki (np. Włącz jazz z YouTube).
  • Określanie trasy dojazdu (np. Wyznacz trasę do domu).
  • Uzyskiwanie odpowiedzi na pytania (np. O której mam samolot?).

Screen aplikacji Asystent Google na iOS-a

Asystent Google’a obsługuje obecnie następujące języki: polski, angielski, chiński tradycyjny, duński, francuski, hindi, hiszpański, indonezyjski, japoński, koreański, niderlandzki, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki, tajski, turecki, włoski.

Appka wymaga systemu iOS 10 lub nowszego i jest zgodna z urządzeniami: iPhone, iPad oraz iPod touch i wymaga dostepu do internetu.

Pobierz aplikację w sklepie App Store