Koncepcja systemu iOS 13 z funkcjami, których oczekujemy!

Zobacz oszałamiającą koncepcję mobilnego systemu operacyjnego iOS 13, który zawiera wszystkie funkcje, jakie mogłaby mieć najnowsza wersja!

Koncepcja systemu iOS 13 (fot. Álvaro Pabesio)

Konferencja WWDC 2019, podczas której zostanie zaprezentowana najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS 13 odbędzie się już za ponad tydzień i z pojawiających się doniesień, można oczekiwać, że może to być jedna z największych aktualizacji systemu dla iPhone’a i iPada w historii.

Projektant Álvaro Pabesio opublikował piękną koncepcję systemu iOS 13, która zawiera wyobrażenie projektanta na to, jak niektóre z najpopularniejszych pożądanych funkcji mogą wyglądać. Na grafikach Alvaro wymyślił swoje wyobrażenie takich funkcji jak Dark Mode, zaktualizowana aplikacja Pliki, przeprojektowany wskaźnik głośności, profile iMessage a także kilka innych usprawnień.

Sprawdź również: Koncepcja systemu iOS 13 z ciekawymi rozwiązaniami

Miejmy nadzieję, że iPad dostanie kolejne życie z systemem iOS 13, a koncepcja Alvaro zawiera mnóstwo świetnych pomysłów, które chcielibyśmy zobaczyć w systemie od firmy Apple. Rozbudowane foldery w stacji dokującej byłyby genialne. Koncepcja ma również przeprojektowane Centrum sterowania i Pulpit, które przypominają te na komputerach Mac.

iOS 13 – iPad (fot. Álvaro Pabesio)
iOS 13 – iPad (fot. Álvaro Pabesio)

Oczywiście w koncepcji pojawił się także systemowy tryb ciemny, o który użytkownicy iPhone’a i iPada prosili przez lata. Funkcję tę można przełączać z Centrum sterowania, aby iPhone przełączał się z powrotem do trybu normalnego, gdy na zewnątrz jest światło dzienne. Koncepcja Alvaro ma również fajny pomysł na ułatwienie połączenia z urządzeniami za pomocą Bluetootha z poziomu ekranu głównego i dodaje obsługę wielu użytkowników.

iOS 13 – Dark Mode (fot. Álvaro Pabesio)
Dark Mode (fot. Álvaro Pabesio)

Małe szczegóły mogą być najbardziej imponującą częścią koncepcji iOS 13 od Pabesio. Wskaźnika głośności wreszcie nie zajmuje całego ekranu, pojawia się blisko lewej krawędzi ekranu.  Kolejnym ciekawym pomysłem jest menedżer pobierania dla Safari, który wysyła pliki do pobrania bezpośrednio do aplikacji Pliki.

Dodanie kolejnych widżetów do Centrum powiadomień iPhone’a również byłoby mile widziane. Innym interesującym pomysłem jest propozycja, aby użytkownicy iPada mogli uruchamiać aplikacje stworzone tylko na iPhone’a w widoku slajdów, aby nie zajmowały całego ekranu.

iOS 13 – iPhone (fot. Álvaro Pabesio)
iOS 13 – iPhone (fot. Álvaro Pabesio)

Koncepcja Álvaro ma też wiele innych zmian, takich jak przeprojektowana aplikacja Apple Music, która dodaje więcej informacji, a jednocześnie jest minimalistyczna. Przeprojektowanie aplikacji Przypomnienia jest również bardzo dobre. Pojawiają się również pewne zmiany w aplikacji pocztowej Mail.

iOS 13 – Apple Music (fot. Álvaro Pabesio)
iOS 13 – Apple Music (fot. Álvaro Pabesio)

Całą koncepcję możesz obejrzeć na stronie projektu w serwisie Behance.

źródło: Cult of Mac vi Álvaro Pabesio