Jak i gdzie oglądać konferencję WWDC 2019 online?

Apple wysłało zaproszenie na coroczną konferencję otwierająca Worldwide Developers Conference, która odbędzie się 3 czerwca 2019 roku – sprawdź jak i gdzie oglądać transmisję w internecie?

Transmisja WWDC 2019 online

Firma Apple wysłała dziś oficjalne zaproszenie do udziału w głównym wydarzeniu 30. dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference (Keynote WWDC19), która odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii. Sesje szkoleniowe potrwają do 7 czerwca.

Podczas wydarzenia WWDC zobaczymy zapowiedź nowości w nowych wersjach oprogramowania systemowego, które Apple wyda jeszcze w 2019 roku, w tym:  iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 i tvOS 13.

Według nieoficjalnych doniesień, Apple rozważa wykorzystanie tego wydarzenia do zaprezentowania nowego, zaawansowanego, wysokoprzepustowego komputera Mac Pro, który jest w trakcie opracowywania. Apple może jednak tylko zajawić to urządzenia i zdecydować się na jego prezentację jesienią br. Jak zwykle nie wiemy, czy na imprezie zostanie zaprezentowany inny sprzęt.

Nowe oprogramowanie, które ma zostać zaprezentowane, będzie z pewnością zawierało kilka poważnych zmian, w tym tryb ciemny dla systemu iOS, aktualizacje kilku aplikacji i wiele innych nowości. System watchOS 6 wprowadzi wydzielony sklep App Store dla Apple Watcha, nowe tarcze zegarka, nowe aplikacje związane ze zdrowiem i wiele innych, podczas gdy macOS 10.15 będzie kontynuował międzyplatformowy projekt aplikacji Apple „Marzipan”, i wiele innych nowych funkcji.

Bilety na WWDC, które zostały wycenione na 1599 USD, zostały rozdane deweloperom losowo w marcu. Apple dostarczyło również 350 stypendiów dla studentów i członków organizacji STEM, w tym bezpłatny bilet na WWDC, a także bezpłatne zakwaterowanie na Uniwersytecie Stanowym w San Jose. Około 5000 programistów bierze udział w Worldwide Developers Conference, aby spotkać się z setkami inżynierów Apple’a, którzy są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania podczas sesji szkoleniowych.

Zaproszenie na WWDC 2019
Zaproszenie na Keynote WWDC 2019

Jak i gdzie oglądać konferencję WWDC 2019 online?

Programiści i wszyscy fani firmy z Cupertinoe , którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, będą mogli oglądać sesje za pośrednictwem witryny Apple WWDC 2019 lub aplikacji WWDC na iPhone’a, iPada i Apple TV.

Konferencja będzie strumieniowana na żywo:

  • na iPhonie, iPadzie i iPodzie touch z systemem iOS 10 (lub nowszym) poprzez aplikację mobilną WWDC – streaming dostępny będzie też na stronie internetowej wydarzenia: www.apple.com/apple-events/livestream.
  • na komputerze Mac w przeglądarce Safari z systemem macOS Sierra 10.12 lub nowszym,
  • na Apple TV przez aplikację WWDC18 i z najnowszym systemem tvOS.
  • na Androidzie przez najnowsze wersje przeglądarek Chrome lub Firefox (wymagane są MSE, H.264 i AAC).
  • na  komputerów PC z systemem Windows 10, (w technologii HLS) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.
  • na Apple TV 2. i 3. generacji (z oprogramowaniem w wersji minimum 6.2) będzie dostępny kanał wydarzenia, a na Apple TV 4. generacji, konferencja będzie transmitowana za pośrednictwem aplikacji WWDC, która w tym roku posiada dodatkowe opcje.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Konferencja Apple WWDC 2019 – przypomnienie.

źródło: MacRumors via Apple