„Take Flight!” to piękny endless runner na smartfony

Inspirowana kreskówkami z początku XX wieku gra mobilna „Take Flight!” to wspaniała pozycja dla wielbicieli niezależnymi produkcjami i grami, w których biegniesz bez końca!

Gra mobilna „Take Flight!”

Jedną z najbardziej znanych gier niezależnych opracowanych i wydanych w ciągu ostatnich pięciu lat jest Cuphead, diabelnie trudna platformówka, która próbuje ożywić marzenie z kreskówki z lat 30. XX wieku.

Jeżeli lubisz takie tytuły, które łączą w sobie ręcznie rysowane obrazki z zabawną mechaniką rozgrywki typu „endless runner”, to koniecznie wypróbuj grę mobilną Take Flight!, która inspirowana jest estetyką z Cuphead. Jest to piękny, niezależny tytuł, którego estetyka nawiązuje do starych filmów animowanych.

Stworzony przez niezależne studio Waffle Games składającego się z dwuosobowego zespołu: twórcy gry Davida Scotta i artysty, który dostarczył wszystkie wspaniałe dzieła, które sprawiają, że gra ożywa.

Przeczytaj także: Nowa gra „CHUCHEL” od czeskiego studia Amanita Design ?

W grze mamy do wyboru dwóch pilotów: Buddie Boy i Bonnie Boo, którzy starają się dolecieć jak najdalej zbierając złote koła zębate i unikając wrogów po drodze. Sterowanie jest bardzo proste, wystarczy stuknąć i przytrzymać, aby lecieć w górę i puścić aby zlecieć w dół – pamiętasz Flappy Bird?

Zrzut ekranu z gry „Take Flight!”
Zrzut ekranu z gry „Take Flight!”

Podczas rozgrywki losowo pojawiają się power-upy i po ich zgarnięciu natychmiast są uruchamiane. Zaczynasz od karabinu maszynowego, który pozwala strzelać przez krótki czas, magnesu, który automatycznie zbiera dla złote koła zębate, oraz tarczy, która pozwala chronić, przed starciem z wrogami. Istnieje również możliwość zwiększenia mocy przed każdą rundą, aby zwiększyć swoje szanse na dłuższy lot.

Gra wygląda jak Cuphead, ale brakuje w niej różnorodności, zamiast tego jest rosnący poziom trudności, dzięki czemu można w nią chcieć grać jeszcze dłużej i dłużej :) Niemniej gra Take Flight! jest doskonałą pozycja na chwilę rozgrywki, no może na dwie, trzy lub więcej…

Gra jest całkowicie darmowa i dostępna na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Nie ma w niej skomplikowanych reguł, za to pojawiają się nieinwazyjne reklamy i zakupami w aplikacji, które nie są powiązane z płaceniem za zwiększenie swoich szans taktycznych, ale zamiast tego pomagają bezpośrednio wspierać programistów – warto ich docenić, za ten tytuł!

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Central