Nowa gra „CHUCHEL” od czeskiego studia Amanita Design

Osadzona w abstrakcyjnym baśniowym świecie humorystyczna gra „CHUCHEL” to kolejny świetny tytuł niezależnego studia Amanita Design – teraz gra dostępna jest już na komputery, a wkrótce na urządzenia mobilne.

Gra „CHUCHEL” od Amanita Design

CHUCHEL to zabawna gra przygodowa twórców takich fantastycznych pozycji z serii indie games jak Machinarium, Botanicula i Samorost. Tytułowy włochaty bohatera Chuchela i jego rywal Kekela, wyruszają na wyprawę, aby zdobyć cenną wisienkę. Po drodze muszą stawić czoła licznym wyzwaniom, zagadkom i łamigłówkom.

Amanita Design, niezależne studio znane z nowoczesnych gier przygodowych wydało grę CHUCHEL na razie na komputery systemami Windows i Mac. Tak jak każda gra od studia Amanita, CHUCHEL natychmiast uderza swoim charakterystycznym stylem wizualnym i czystą zabawą. Gracze mogą liczyć na około dwie godziny rozrywki z zagadkami i łamigłówkami, jednak tym razem głównie chodzi o humor, śmiech i wisienki ?.

Dlaczego wiśnie? Ponieważ Chuchel, tytułowy włochaty bohater gry, najbardziej ich pragnie. Potrzebuje pomocy graczy, aby przezwyciężyć różne wyzwania, począwszy od zagadek logicznych, przez roboty, aż po ucieczkę przed roju berserków (w stylu Pac-Man), aby odzyskać cenny czerwony owoc. Każdy poziom jest oparty na oryginalnym stylu animacji Jaromira Plachy i odpowiednio dowcipnej muzyce stworzonej przez czeski zespołu DVA.

Obejrzyj oficjalne wideo:

CHUCHEL kosztuje 29,99 zł w serwisie Steam (lub ok. 43 zł z soundtrackiem i art bookiem), w sklepie Mac App Store trzeba zapłacić za grę 47,99 zł.

CHUCHEL Cherry Edition (gra + sountrack + art book) – zawiera pełną wersję gry, 44-minutową oryginalną ścieżkę dźwiękową DVA, 89-stronicową cyfrową książkę zawierającą rysunki projektowe i koncepcyjne autorstwa twórcy CHUCHELA Jaromira Plachy’ego oraz czcionkę CHUCHEL Sans.

Szkic z gry „CHUCHEL”

Grę można też zakupić za 10 dolarów na oficjalnej stronie internetowej.

CHUCHEL powinien pojawić się na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS w 2. kwartale 2018 roku.

źródło: Amanita Design