Flappy Bird zostanie usunięte już jutro

Twórca popularnej gry Flappy Bird zapowiada usunięcie gry z App Store’a i sklepu Google Play już jutro.

Flappy Bird

Po osiągięciu ogromnej popularności w App Storze, hit jakim okazała się gra Flappy Birds, będzie usunięta ze sklepów App Store i Google Play. Według wpisów twórcy gry Donga Nguyena na Twitterze gra zostanie usunięta z obu sklepów iOS i Android w ciągu 22 godzin. Nguyen pisze, że „nie może już tego znieść” odnosząc się do sukcesu gry, która rujnuje jego „proste życie”. Oświadcza także, że decyzja nie ma nic wspólnego z kwestiami prawnymi. Nguyen informuje również, że nie zamierza nikomu odsprzedawać praw do gry.

Flappy Bird - Tweeter

Wiadomość jest na pewno szokująca, tym bardziej, że aplikacja przynosi średnio 50 000 dolarów przychodów dziennie, odkąd wybiła się na pierwsze miejsce popularności w App Storze. Oczywiście, nie obyło się również bez kontrowersji wokół gry – jak tak prosta gra może wspiąć się tak wysoko i po tak długim czasie od premiery? Gra została pierwotnie wydana w maju zeszłego roku, ale dopiero 17 stycznia tego roku wspięła się na 1. miejsce aplikacji w App Storze. Według Cartera Thomasa, projektanta aplikacji na iPhone’y, tendencje ruchu w przypadku Flappy Bird wyglądają podejrzanie – wygląda na działanie bota.

Flappy BirdFlappy Bird

Ciekawe, czy Nguyen usunie jutro Flappy Bird z App Store’a i sklepu Google Play.

Jednak zanim to zrobi Grę pobierzecie jeszcze bezpłatnie z Google Play i App Store’a, klikając na poniższe przyciski.

A może to zagrywka Nguyena, żeby pobić rekord pobrań w ciągu 24 godzin? Zobaczymy :-)

Aktualizacja: I Dong Nguyen usunął grę, wszyscy Ci, którzy nie zdążyli ściągnąć ten prostej gry, mają szansę zagrać w najlepszego chyba klona: Ironpants – gra podobna do Flappy Bird?

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play