Madonna i Maluma z hologramami i CGI podczas występu na żywo

Podczas Billboard Music Awards 2019 Madonna i Maluma wykonali utwór „Medellín” z mnóstwem hologramów i efektów specjalnych generowanych komputerowo – zobacz nagranie występu!

Madonna, Maluma – Medellín (Billboard Music Awards Performance 2019)
Madonna, Maluma – Medellín (Billboard Music Awards Performance 2019)

To, że technologia, czy obrazy generowane komputerowo od zawsze są wykorzystywane podczas występów ikon popkultury, nie jest żadną nowością. Królowa popu już podczas występu podczas wręczenia nagród Grammy w 2006 roku wykonała z hologramami Gorillaz utwór „Feel Good” i „Hung Up”. Inną artystką, która uwielbia nowe technologie, w tym teledyski w 360° , wirtualną rzeczywistość czy kryptowaluty jest Björk.

W środę 1 maja 2019 roku w Las Vegas, podczas Billboard Music Awards 2019, po raz pierwszy od czterech lat Madonna wraz z Malumą i kilkoma jej hologramami wykonała na żywo swój najnowszy utwór zatytułowany Medellín.

Rozpoczynający się występ od gigantycznej litery X reprezentującej jej nadchodzący album Madame X, to wyjątkowe show, naszpikowane technologią i trójwymiarowymi efektami komputerowymi. Madonna pojawia się leżąca na scenie, otoczona zielenią za sobą. Ale po chwili orientujemy się, że nie jest jedyną Madonną na scenie. Jej różne wcielenia w postaci hologramu tańczą do melodii cha-cha.

Muzyczna popkultura musi iść w parze z technologią

Podczas występu możemy podziwiać wiele intrygujących CGI (obrazy generowane komputerowo z ang. computer-generated imagery), które nieustannie wpływają na zmieniającą się scenografię –  w tym deszcz i wybuchy kolorów. Madonna, Maluma i kilku tancerzy doskonale wykonali choreografię na różnych scenach i otoczeniu publiczności, która dosłownie wyje z zachwytu.

Obejrzyj ten wyjątkowy występ na żywo:

W zeszłym miesiącu Madonna połączyła siły z kolumbijskim wykonawca POP Malumą, aby wydać nową piosenkę Medellín, a także wydała do niej wideoklip. Utwór ma pojawić się na najnowszym albumie artystki zatytułowanym Madame X, który ukaże się 14 czerwca 2019 r. Maluma będzie towarzyszył Madonnie także w innym utworze z Madame X, zatytułowanym Bitch I’m Loca.

źródło: Rolling Stone, Billboard