Björk Digital – wystawa VR w Los Angeles

Kolejna wystawa w wirtualnej rzeczywistości – Björk Digital – odbędzie się w Los Angeles w dniach od 19 maja do 4 czerwca 2017 r.

Björk Digital VR w Los Angeles

Islandzka artystka Björk jest znana ze swojego osobliwego stylu i łączenia nowych technologii ze swoją twórczością muzyczną. Wiosną tego roku, od 19 maja do 4 czerwca 2017 roku, fani z Los Angeles będą mogli doświadczyć nieziemsko ekscentrycznej wystawy muzycznej Björk Digital w wirtualnej rzeczywistości (360 stopni).

Wystawa VR (ang. Virtual Reality) pt. „Björk Digital” została przygotowana na podstawie albumu piosenkarki z 2015 roku pt. „Vulnicura”. Termin wystawy w LA zbiega się z koncertem Björk, który odbędzie się w Walt Disney Concert Hall 30 maja br. Oba wydarzenia są częścią Reykjavík Festival – wydarzenia podkreślającego artystyczny wkład Islandii.

Wystawa w wirtualnej rzeczywistości Björk zaczęła objeżdżać świat w ubiegłym roku, począwszy od Sydney w Australii.  W 2015 roku pisaliśmy o pierwszym utworze artystki w VR pt. „Stonemilker”.

Jeśli chcesz, zobaczyć wystawę na własne oczy, i będziesz przypadkiem w Magic Box at The Reef w centrum Los Angeles, to koniecznie daj nam znać :)

Poniżej możesz zobaczyć relację wideo z premiery wystawy w Sydney: 

źródło: Engadget, Björk