To już 12. Polski TOP Wszech Czasów Trójki – słuchacie?

Majówka to dla miłośników polskiej muzyki czas, kiedy przez cały dzień mogą słuchać 12. Polskiego Topu Wszech czasów w Programie 3 Polskiego Radia!

12. Polski TOP Wszech Czasów Programu 3. Polskiego Radia

Czym byłaby majówka bez Polskiego Topu Wszech Czasów radiowej Trójki? Plebiscyt ten corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia.

Od 1994 roku radiowa Trójka, na przełomie roku, ogłasza listę piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. Od 2008 roku Program 3 po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt na najlepsze rodzime utwory. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszą się w nim: Autobiografia Perfectu, Dziwny jest ten świat Czesława Niemena oraz Kocham wolność Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku zwyciężył utwór Obywatela G.C Nie pytaj o Polskę, na drugim miejscu uplasowała się wspomniana Autobiografia, a na trzecim Wieża radości, wieża samotności Sztywnego Pala Azji.

W tym roku, od 15 marca do 26 kwietnia 2019 roku, już po raz 12. mogliśmy wybierać swoje ulubione piosenki za pośrednictwem strony internetowej Polskiego Radia. Każdy uczestnik zabawy mógł zagłosować na 50 wybranych tytułów – z kilkuset (dokładnie 852) propozycji – począwszy od Specjalnego rodzaju kontrastu grupy 1984 po Jadę pociągiem prawdziwym Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty.

W czwartek 2 maja 2019 roku audycję 12. Polski Top Wszech czasów prowadzą:

  • Piotr Metz (9.05–12.00)
  • Marek Niedźwiecki (12.05–15.00)
  • Piotr Baron (15.05–18.00)
  • Piotr Stelmach (18.05–21.00)

twa

Marek Niedźwiecki (Program 3. Polskiego Radia)
Marek Niedźwiecki – twarz i prowadzący od lat Listę Przebojów Programu 3.

Autobiografia, Dziwny jest ten świat, a może Kocham wolność? Czy któraś z tych piosenek zwycięży w tegorocznym plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia? A może jakiś inny utwór słuchacze Trójki i internauci wybiorą swoim numerem jeden w 12. Polskim Topie Wszech Czasów?

Zwyciężców poznamy przed godziną 21.00! Słuchacie? Możecie to zrobić za pośrednictwem smartfona na stronie internetowej Programu 3 Polskiego Radia (Trójki).

Zobacz także archiwalne wydania Polskiego Topu Wszech Czasów Trójki.

źródło: Polskie Radio