Nowa płyta Björk pt. „Utopia” z kryptowalutą w zestawie

Fani Björk, którzy zakupią płytę zatytułowaną „Utopia” otrzymają bitcoiny, a właściwie Audiocoiny o wartości 19 centów.

Okładka płyty „Utopia” od Björk

Eksperymentalne albumy i projekty Björk znane są z wypraw do świata nowych technologii. Podczas światowej trasy artystki z 2016 roku fani mogli odwiedzić jej dom w Islandii poprzez zestawy słuchawkowe VR dostosowane do jej muzyki.

Jej najnowszy album pt. „Utopia” nie jest wyjątkiem. Osoby, które kupią płytę w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej artystki, według MusicAlly otrzymają kryptowalutę w postaci 100 Audiocoinów (o wartości około 0,19 USD). Audiocoiny to mająca już dwa lata kryptowaluta używana w przemyśle muzycznym.

Oferta będzie obsługiwana przez londyński Blockpool, który będzie dostarczał 100 monet wraz z e-portfelem. Użytkownicy mogą następnie sprzedać zebrane monety lub wymienić je na Bitcoiny lub inną walutę. Fani mogą również używać czterech różnych rodzajów kryptowalut, aby kupić najnowszy album Björk, w tym Bitcoin, Litecoin, Dash i Audiocoin.

Przeczytaj także: 

– Podczas, gdy będzie ciekawie zobaczyć, jak reaguje społeczeństwo reaguje na kryptowalutę, Utopia jest także bramą dla ludzi, którzy po raz pierwszy będą używać kryptowaluty – powiedział Kevin Bacon, dyrektor generalny Blockpool w MusicAlly.

Fani mogą także zarobić więcej Audiocoinów, wchodząc w interakcję z treściami multimedialnymi Björk online, udostępniając linki w sieciach społecznościowych i uczestnicząc w jej programach.

Nowy album Björk Utopia trafi do sprzedaży 24 listopada 2017 roku, ale płytę już można zamawiać w przedsprzedaży.

Islandzka artystka nie jest pierwszą, która zaczęła eksperymentować z bitcoinami przy okazji wydania nowego albumu. W grudniu 2013 r., Snoop Dogg, napisał na Twitterze: „Moją kolejną płytę kupicie za bitcoiny i zostanie dostarczona dronem”.

źródło: The Verge