Cloudflare ogłasza Warp, nową darmową usługę mobilną VPN

Zgodnie z tradycją wprowadzania nowych usług 1 kwietnia, Cloudflare ogłosiło dziś Warp – nową mobilną sieć VPN, która ma chronić ruch internetowy użytkowników przy jednoczesnej poprawie szybkości.

Warp 1.1.1.1

1.1.1.1 +Warp to drugi serwis firmy Cloudflare, który jest skierowany bezpośrednio dla użytkowników mobilnych. Dokładnie rok temu wprowadzona została usługa DNS 1.1.1.1 a później aplikacja mobilna „1.1.1.1: Faster Internet”.

Celem usługi VPN od Cloudflare jest ułatwienie korzystania z niej i upewnienie się, że działa ona prawidłowo w trudnych warunkach, w jakich mogą znaleźć się urządzenia mobilne, takich jak zmiana między sieciami Wi-Fi, przełączanie między Wi-Fi i LTE, a także portale typu captive, które są powszechne w miejscach publicznych i oferują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu.

Podczas gdy inne usługi VPN zazwyczaj spowalniają internet, Warp ma poprawiać wydajność internetu mobilnego. Warp zbudowano wokół protokołu opartego na UDP, który jest zoptymalizowany dla połaczeń internetu mobilnego. Wykorzystano także ogromną globalną sieć Cloudflare, pozwalając Warpowi łączyć się z serwerami w ciągu milisekund na całym świecie.

Warp będzie usługą bezpłatną, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji 1.1.1.1. Firma obiecuje nie zbierać żadnych danych identyfikujących użytkownika ani sprzedawać historii przeglądania i będzie stale przeprowadzać audyty przez zaufane instytucje zewnętrzne, aby zapewnić prywatności użytkowników. Cloudflare ma wyróżniać się zasięgiem, skalą i elastycznością swoich sieci, z których korzysta wielu klientów – głównie firm, aby zaoferować tę bezpłatną usługę użytkownikom.

Warp+ 1.1.1.1 CloudFlare

Cloudflare wspomina również, że wersja premium usługi o nazwie Warp+  będzie dostępna w przyszłości za niewielką miesięczną opłatą. Będzie ona wykorzystywała wirtualny prywatny szkielet, aby usługa była jeszcze szybsza dla klientów płacących abonament.

Lista oczekiwania na Warp
Lista oczekiwania na Warp

Osoby zainteresowane wypróbowaniem nowej usługi powinny pobrać najnowszą wersję aplikacji 1.1.1.1, dostępną w sklepie App Store i Google Play (linki poniżej) i dołączyć do listy oczekujących. Firma poinformowała, że pracuje również nad wersją aplikacji na komputery stacjonarne.

UWAGA! To nie jest żart primaaprilisowy, Cloudflare zapowiada swoje usługi 1 kwietnia :)

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: T9TO5Mac via Cloudflare – Introducing Warp: Fixing Mobile Internet Performance and Security