W Mapach Google’a zagrasz dziś w kultową grę Snake z okazji Prima Aprilis

W poniedziałek 1 kwietnia Google udostępniło użytkownikom w swojej aplikacji mobilnej Google Maps kultowego węża (Snake) znanego z telefonów Nokii.

W aplikacji mobilnej Google Maps pojawiła się dzisiaj klasyczna gra Snake, która zadebiutowała na telefonach Nokia w 2007 roku i zyskała niebywałą popularność. Cóż, powiedzmy, że primaaprilisowa wersja gry w węża to bardzo ulepszona modyfikacja w appce Google’a na urządzenia z systemami Androida i iOS.

Najwyraźniej Google kontynuuje tradycję świętowania Prima Aprilisów i innych świąt, udostępniając użytkownikom niektórych usług mobilnych i komputerowych ciekawe easter eggi. W tym roku Google postanowiło umieścić taką atrakcję w aplikacji Map Google’a.

W Snake’a można grać w różnych miejscach na całym świecie, takich jak Kair, Londyn, San Francisco, Sao Paolo, Sydney i Tokio, lub po prostu zagrać na świecie. Trzeba zebrać jak najwięcej pasażerów, uważając aby nie wyjechać poza mapę lub nie zderzyć się ze swoim pojazdem – w przeciwnym razie gra się zakończy. Oczywiście można próbować do woli i zdobywać jak najwyższe wyniki.

Przeczytaj także: Sprawdź, gdzie jest Wally w Mapach Google?

Aby zacząć grać w Snake’a, musisz otworzyć aplikację Google Maps, dotknąć ikonę menu w lewym górnym rogu, a następnie wybrać „Wąż – zagraj”, aby rozpocząć grę bezpośrednio w aplikacji.

W zależności od miasta, w którym zdecydujesz się zagrać, będziesz musiał zebrać pasażerów swoim stale rosnącym pociągiem i odwiedzić ważne miejsca na całym świecie, w tym Big Bena, Wielkiego Sfinksa w Gizie i Wieżę Eiffla.

Snake w Google Maps - screen

Gra Snake jest obecnie dostępna na całym świecie w aplikacji Mapy Google na Androida i iOS i będzie dostępna w aplikacji przez około tydzień.

Może Cię zainteresować także:

Prima Aprilis, czyli najlepsze żarty na 1 kwietnia w internecie

źródło: Google Blog – Sssnakes on a map