Google postanowiło też zainspirować się historią dziadka…

Po reklamach New Bell’s South Africa i polskim Allegro, historię o dziadku wykorzystało Google w najnowszym spocie reklamowym Google Translate.

Reklamy z dziadkiem: Bell's (2014), Allegro (2016), Google (2019)
Reklamy z dziadkiem: Bell’s (2014), Allegro (2016), Google (2019)

Zapewne wszyscy pamiętacie świąteczną reklamę Allegro z dziadkiem pt. „Czego szukasz w Święta? – English for beginners” z 2016 roku, która podbiła internet i serca Polaków. Wiele osób, które interesują się reklamą i marketingiem wiedzą, że jako pierwszy historię dziadka w taki sam sposób opowiedziało New Bell’s South Africa w spocie „The Readers” z 2014 roku..

Spot reklamowy pt. „Google Translate: Mr. Xu’s Story” ma być zainspirowana prawdziwą historią 70-letniego Chińczyka – pana Xu.  Po tym, jak jego wnuczka wyjechała na studia, dziadek chce do niej przyjechać i dlatego musi nauczyć się mówić po angielsku. Pan Xu korzysta oczywiście z Tłumacza Google’a. I tak jak w reklamie Allegro możemy obserwować jego postępy w nauce.

Historia pana Xu nie jest tak bardzo poruszająca jak ta Allegro, nie wiemy, czy dziadek w końcu spotkał się ze swoją wnuczką. Jak widać kreatywni na całym świecie inspirują się już istniejącymi produkcjami i nie przeszkadza im to w tworzeniu własnych wersji.

Poniżej możesz obejrzeć wszystkie trzy reklamy począwszy od historii pana Xu, przez polskiego dziadka z Allegro i dziadka z Południowej Afryki, który lubi sobie „chlapnąć”.

2019: „Google Translate: Mr. Xu’s Story”

2016: „Czego szukasz w Święta? | English for beginners”

2014: „Bells – The Readers”

Daj znać w komentarzu, który spot reklamowy podoba Ci się najbardziej? Jeśli znacie więcej reklam z historią dziadka podzielcie się poniżej!