„Project Loading” to stary styl gry mobilnej w nowym wydaniu

Kiedyś to były czasy – zanim powstały takie gry jak „Angry Birds”, „Pokemon GO” czy „Super Mario Run”, gry ze sklepu App Store bazowały na sterowaniu za pomocą przechylania.

Project Loading (gra mobilna)

Przekręcaliśmy telefony w różne strony, żeby prowadzić samochody w grach wyścigowych, toczyć kulę przez labirynt albo skakać zielonym człowieczkiem coraz wyżej w klasyce gatunku — Doodle Jump.

Choć taka forma sterowania wyszła z mody, twórcy Project Loading postanowili do niej powrócić, dodatkowo wzbogacając klimat gry minimalistyczną grafiką w stylu retro.

W grze sterujesz niepokornym paskiem postępu. Twoje zadanie polega na przeciągnięciu go od zielonego krzyżyka do czerwonego. Aby to zrobić, po prostu balansuj smartfonem z jednej strony na drugą. Rozgrywkę uprzyjemni Ci elektroniczna ścieżka dźwiękowa z lat 90.

Z czasem sprawy się komplikują – pochylając i obracając telefon, musisz manewrować między białymi pustymi przestrzeniami na siatce pola gry, przeszkodami i blokadami. Ponadto gra zmienia się w prawdziwy test precyzyjności, w którym szalenie ważne jest wykonywanie coraz dokładniejszych ruchów.

Przeczytaj także: Gra „Dancing Line” dla tych, którym słoń nie przygniótł ucha!

Przeciąganie dynamicznego paska od krzyżyka do krzyżyka daje wiele satysfakcji. Jeszcze większą radość poczujesz jednak, jeśli uda Ci się po drodze zgromadzić gwiazdki, za które otrzymujesz nagrody w postaci kolejnych punktów dodanych do ogólnego wyniku gry. Naprawdę warto wypróbować ten elegancki i prosty tytuł, w którym znajdziesz aż 100 poziomów o rosnącym stopniu trudności.

Obejrzyj klip promujący grę:

Poniżej screeny z gry:

Zrzuty ekranu z gry Project Loading
Zrzuty ekranu z gry Project Loading

Spróbuj zagrać w Project Loading w pociągu czy autobusie. To dopiero zabawa – która z pewnością nie umknie uwadze Twoich współpasażerów… Grę pobierzesz na smartfony z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska