30. konferencja WWDC19 Apple’a odbędzie się od 3 do 7 czerwca

Apple ogłosiło, że od 3 do 7 czerwca w McEnery Convention Center w San Jose będzie gospodarzem corocznej konferencji dla programistów Worldwide Developers Conference WWDC 2019.

Apple WWDC 3-7.06.2019

Impreza WWDC, która ma już 30 lat, pozwoli uczestnikom zapoznać się z przyszłością platform firmy Apple oraz pozwoli programistom porozmawiać z inżynierami Apple’a o przyszłości technologii. Podczas tegorocznej konferencji, w programie znalazły się już tradycyjnie sesje techniczne, praktyczne warsztaty i wykłady dla gości.

WWDC 2019 to największe wydarzenie Apple’a w tym roku. W tym samym czasie spotykają się  tysiące najbardziej kreatywnych programistów z całego świata wraz z ponad tysiącem inżynierów Apple’a, aby dowiedzieć się o najnowszych innowacjach firmy z Cupertino i połączyć się jako społeczność.

Apple zaznacza, że ​​obecnie jest ponad 1,4 miliarda urządzeń z systemem iOS, macOS, watchOS lub tvOS.

Programiści mogą ubiegać się o bilety (w cenie 1599 dolarów) na konferencję już od dzisiaj do 20 marca za pośrednictwem strony WWDC. Bilety wydawane będą w procesie losowania, a programiści zostaną powiadomieni o statusie ich zgłoszenia do 21 marca 2019 r. Niezależnie od tego konferencję będzie można transmitować online w aplikacji WWDC na iPhone’a, iPada i Apple TV, a także za pośrednictwem witryny Apple Developer.

W 2019 r. dostępnych jest do 350 stypendiów WWDC, zapewniając studentom i członkom wszystkich organizacji STEM możliwość uzyskania bezpłatnego biletu i zakwaterowania na WWDC.

Apple niewątpliwie pokaże programistom, czego możemy spodziewać się po systemie iOS 13 i macOS 10.15. Oczekuje się także przeprojektowanego Maca Pro oraz iMaca Pro.

Sprawdź także:

Najważniejsze nowości z konferencji WWDC 2018 z 4 czerwca

źródło: Apple Newsroom – Apple to host annual Worldwide Developers Conference June 3-7 in San Jose