Oglądaj prezentację Tesli Modelu Y już w piątek o 4 rano

Elon Musk zaprezentuje już jutro (15 marca br.) najnowszy model samochodu Tesla Model Y – kolejny pojazd elektryczny w ofercie producenta.

TESLA Model Y (15.03.2019)

Tesla będzie transmitować na żywo konferencję, podczas której zaprezentuje Model Y w piątek 15 marca 2019 r. o godz. 4:00 rano czasu polskiego (20.00 PT) za pośrednictwem swojej strony internetowej: tesla.com/modely. Na stronie można zarejestrować się, aby wcześniej otrzymać powiadomienie i zaproszenie do oglądania wydarzenia.

Szczegóły dotyczące kompaktowego SUV-a są niewielkie, chociaż Musk dostarczył pewnych informacji, które mogą być ujawnione podczas ​​wydarzenia z 15 marca. Model Y ma być o 10 proc. większy niż Model 3 i kosztować o 10 proc. więcej. Będzie miał tę samą baterię co Model 3, ale jego mocniejszy profil będzie oznaczał „nieco mniejszy” zasięg niż Modelu 3.

Podczas wydarzenia powinniśmy poznać wiele odpowiedzi na większość pytań dotyczących specyfikacji nowego samochodu, takich jak zasięg, osiągi oraz cena. Dowiemy się także, gdzie Model Y zostanie wyprodukowany oraz harmonogramie produkcji i strategii produkcyjnej, którą firma zamierza realizować.

Przeczytaj także: Tesla zaprezentowała budżetowy Model 3

Model 3 od dawna uważany jest za najważniejszy samochód Tesli. I nadal tak jest. Bez ciągłej sprzedaży Modelu 3 Tesla nie będzie dysponować kapitałem niezbędnym do wyprodukowania Modelu Y. Tymczasem Model Y, jeśli Tesla wyciągnie wnioski z poprzednich etapów produkcji, może być hitem dla producenta samochodów. Co ważniejsze, Musk liczy na to, że Model Y osiągnie cel firmy polegający na dostarczeniu 1 miliona samochodów do 2020 roku.

Obejrzyj 3-minutowy skrót z konferencji:

Amerykanie wciąż pożądają SUV-ów, szczególnie tych mniejszych, i jest to apetyt, który wzrósł poza granice USA i na inne ważne rynki, takie jak Chiny.

źródło: Tesla