Bilety miejskie w Warszawie kupisz teraz w aplikacji „zbiletem”

Bilety Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są teraz także w aplikacji mobilnej „zbiletem”, która funkcjonowała do tej pory także w 19 innych miastach.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji „zbiletem”?

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, że coraz więcej biletów WTP sprzedawanych jest za pomocą aplikacji mobilnych – od 18 lutego 2019 pasażerowie mogą je kupować za pośrednictwem kolejnej aplikacji o nazwie zbiletem.

W 2018 r. ZTM zanotował sprzedaż biletów stołecznej komunikacji o wartości ponad 955 mln zł. Była ona wyższa niż w 2017 roku o ponad 8 mln zł. Za pośrednictwem aplikacji mobilnych zakupiono bilety o wartości ok. 29,8 mln zł. Ten kanał dystrybucji zanotował największy wzrost w porównaniu z 2017 r. – o aż 77,61 proc.

Darmowa aplikacja mobilna zbiletem.pl  dostępna jest do pobrania na iPhone’y i smartfony z systemem Android (linki do sklepów App Store i Google Play znajdziesz na dole artykułu). Aby zacząć z niej korzystać, wystarczy przy pierwszym uruchomieniu podać numer telefonu. Dzięki appce smartfon staje się podręcznym biletomatem – po „podpięciu” do aplikacji karty płatniczej, umożliwia ona zakup biletu w kilka sekund. Aplikacja „uczy się” zachowań użytkownika. Dzięki temu ma on łatwy dostęp do biletów, z których najczęściej korzysta.

Przeczytaj również: Nowości w płatnościach mobilnych mPay: Kraków, Olsztyn, Mazowsze

Zalety aplikacji mobilnej „zbiletem”:

  • Rozładowana bateria? Kiedy padnie Ci bateria w smartfonie, po prostu pokaż kontrolerowi dokument z numerem PESEL.
  • Zgubiony bilet? Nie zgubisz więcej swojego biletu, jest on trwale zapisany w systemie.
  • Brak miejsca w portfelu? Smartfon to idealne miejsce na bilet.
  • Szybko – wybór biletu i płatność zajmują tylko minutę. W dogodnym dla Ciebie momencie, o każdej porze dnia i nocy, bez formalności.
  • Wygodnie – ponieważ bezpośrednio po zakupie masz bilet w smartfonie i możesz od razu swobodnie podróżować. I przecież o to chodzi.
  • Spokojnie – nie zgubisz swojego biletu i dostaniesz od nas przypomnienie o terminie jego wygaśnięcia. Nie martw się więcej o bilety, skup się na sprawach ważnych dla Ciebie.

W aplikacji dostępne są bilety czasowe, jednorazowe i krótkookresowe. Możliwe sposoby płatności to karta płatnicza, szybki przelew internetowy lub BLIK. Za bezpieczeństwo transakcji odpowiada system płatności online PayU.

zbiletem - jak to działa?

  1. Wybierz bilet okresowy – po prostu wybierz bilet i wpisz dane pasażera. Zapłać przelewem lub kartą i gotowe.
  2. Pobierz aplikację – zainstaluj aplikację zbiletem na dowolnym smartfonie z systemem Android, iOS  lub Windows Phone.
  3. Podróżuj zbiletem – noś swój bilet wygodnie w smartfonie i ciesz się swobodą podróżowania. Podczas kontroli pokaż bilet w aplikacji kontrolerowi.

Zbiletem.pl to piąta aplikacja mobilna, w której dostępne są bilety Warszawskiego Transportu Publicznego. Zakup jest możliwy również za pośrednictwem aplikacji: moBilet, mPay, SkyCash i jakdojade.pl. Sieć sprzedaży wykorzystująca kanał dystrybucji online jest stale rozwijana. W ramach otwartego systemu już wkrótce dołączy do niej kolejny, szósty operator – Mint Mobile.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej „zbiletem”
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej „zbiletem”

Aplikację zbiletem pobierzesz ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa ZTM