Zrób własną wystawę zdjęć w appce „EyeEm – Photography”

Dołącz do tętniącej życiem społeczności fotografów amatorów i pokaż swoje najlepsze fotografie innym w aplikacji mobilnej „EyeEm – Photography”.

Aplikacja mobilna „EyeEm – Photography”

Każdy zrobił kiedyś kilka zaskakująco dobrych fotek. Większość z nas trochę je tylko poprawia i publikuje w mediach społecznościowych. A gdyby tak stworzyć z nich coś wyjątkowego? Na przykład wysłać na jakiś konkurs albo sprzedać na potrzeby kampanii reklamowej?

20 milionów fotografów na świecie stara się właśnie to osiągnąć  – za pomocą aplikacji mobilnej EyeEm – Photography. Nazwa EyeEm nieprzypadkowo brzmi jak angielskie „jestem”. Twórcy chcą podkreślić, że fotografia to autoekspresja, ale i okazja, by poznać innych.

Początki tej społeczności sięgają właśnie tego okresu. Grupa młodych entuzjastów zorganizowało wówczas w Berlinie konkurs fotografii mobilnej, do którego zgłosiło się ponad 500 uczestników. Następnie zrodził się pomysł przekształcenia stacji metra w galerię, by uczynić zdjęcia częścią miejskiego krajobrazu.

Zobacz także: Udanej zabawy „w ciemni” z aplikacją mobilną „Darkr”

Nagrody EyeEm grupa przyznaje teraz każdego roku,; wydaje też własne czasopismo, zarządza siecią społecznościową oraz aplikacją.

W 2010 roku współzałożyciel EyeEm zorganizował wystawę fotografii na berlińskiej stacji metra.
W 2010 roku współzałożyciel EyeEm zorganizował wystawę fotografii na stacji berlińskiego metra.

Niewyczerpane źródło inspiracji

Platforma powstała z myślą o fotografach, jest pełna starannie wybranych, kreatywnych i zapierających dech w piersiach obrazów. W EyeEm przejrzysz dostępne zbiory według polecanych autorów, znajdziesz artykuły o najnowszych trendach w fotografii, porady ekspertów oraz inspirujące pomysły.

Zrzuty ekranu z aplikacji „EyeEm – Photography”
Zrzuty ekranu z aplikacji „EyeEm – Photography”

Brzmi świetnie, ale pewnie zastanawiasz się, jak Ty i inni miłośnicy fotografii na tym skorzystacie? Niewątpliwie masz mnóstwo pytań. Jak hasztagi mogą poprawić zasięg zdjęcia w mediach społecznościowych? Jakie rodzaje obrazów wymagają zgody „modela”, by móc z nich korzystać? Jak wycenić swoją pracę? W EyeEm znajdziesz posty profesjonalistów i dowiesz się absolutnie wszystkiego.

Wykorzystaj każdą okazję

Twórcy EyeEm współpracują z globalnymi markami szukającymi spektakularnych zdjęć do swoich kampanii. Każde wyzwanie (i nagrody) sponsoruje konkretny partner zainteresowany daną treścią. Na przykład, biuro podróży może zachęcić fotografów do przesyłania zdjęć podróżniczych i krajobrazowych.

Zrzuty ekranu z aplikacji „EyeEm – Photography”
Zrzuty ekranu z aplikacji „EyeEm – Photography”

Na laureatów czeka nagroda: bilety lotnicze, pobyt w hotelu lub nawet publikacja profilu w czasopiśmie EyeEm.

Sprzedaj najlepsze zdjęcia

Aplikacja jest jednocześnie giełdą zdjęć, i jeśli dysponujesz znakomitymi fotografiami możesz je wystawić na sprzedaż.

Naprawdę łatwo to zorganizować. Po prostu prześlij zdjęcie, wyraź zgodę na sprzedaż i powiąż aplikację ze swoim kontem PayPal. Dzięki temu firmy i agencje fotograficzne będą mogły kupować Twoje dzieła, a Ty zaczniesz zarabiać.

Dostęp do tej otwartej i łatwej w obsłudze platformy to szansa, by zmienić hobby w sposób an życie. Powodzenia! Aplikację pobierzesz bezpłatnie na iPhone’a (iOS) i smartfona z systemem Android (aplikacja znana jako: EyeEm – Filtr fotograficzny):

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska