Nowości w płatnościach mobilnych mPay: Kraków, Olsztyn, Mazowsze

Wraz z początkiem 2019 roku w aplikacji mobilnej mPay pojawiły się płatności za parkowanie w Krakowie, możliwość zakupu biletów na Koleje Mazowieckie, oraz w Olsztynie.

Płatności mPay (Kraków/Olsztyn)

Parkowanie w Krakowie już w mPay

Nowy rok jeszcze się na dobre nie rozkręcił, a my już zwiększamy zasięg. Od niedawna z naszych wygodnych płatności za parkowanie możesz korzystać w Krakowie. mPay ułatwia też podróżowanie komunikacją miejską w Olsztynie. W aplikacji znajdziesz szeroki wybór biletów, w tym miesięczne, a nawet roczne.

Kupuj bilety Kolei Mazowieckich w mPay

Koleje Mazowieckie to drugi, po Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, przewoźnik, który udostępnił swoim pasażerom płatności mPay. Z naszą aplikacją całkowicie unikniesz zbędnego pośpiechu, odliczania drobnych czy stania w długich kolejkach do kas. Bilety masz zawsze pod ręką i możesz je kupować:

  • z każdego miejsca,
  • o dowolnej porze,
  • nawet na chwilę przed odjazdem pociągu.

To nie wszystko. Jeżeli już po zakupie Twoje plany wyjazdowe ulegną zmianie, możesz łatwo dokonać zwrotu biletu lub wymienić go na inny. Bez zbędnych formalności i udawania się do dworcowej kasy.

Przeczytaj także: Teraz bilety Kolei Mazowieckich kupisz także w aplikacji mPay

Bilety w Olsztynie z mPay

Na użytkowników aplikacji czeka szeroki wybór biletów w Olsztynie, wśród których znajdują się także miesięczne oraz roczne. Ich ceny są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Standardowo za bilety można płacić przy użyciu środków zgromadzonych w elektronicznej portmonetce mPay lub podłączonej do aplikacji karty płatniczej.

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji i można je wyświetlać także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem. Podczas kontroli wystarczy uruchomić mPay w telefonie, dotknąć kafelka „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z wyświetlonym biletem.

Ważna informacja dla pasażerów KZK GOP

Od nowego roku komunikację autobusowo-tramwajową na terenie miast należących do KZK GOP przejęła Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia, a wszystkie przejazdy są obsługiwane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM).

Jak kupować bilety na połączenia obsługiwane dotychczas przez KZKG GOP?

To proste! Wystarczy uruchomić mPay w komórce i z listy miast wybrać ZTM w Katowicach. Wszystkie kolejne kroki wyglądają tak samo, jak dotychczas.