Canal+ Polska odkoduje galę wręczenia Oscarów 2019

Jeśli zastanawiasz się gdzie oglądać 91. galę wręczenie Oscarów, które odbęda się w nocy z 24 na 25 lutego, to mamy dobrą wiadomość – CANAL+ odkoduje transmisję w nc+ oraz wybranych sieciach kablowych.

91st Oscars 2019

Tegoroczna, 91. ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscary® odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego 2019 r. Będzie to noc szczególnie emocjonująca dla polskich widzów ze względu na oscarowe nominacje dla „Zimnej wojny”.

Z tej okazji, w ramach pasma odkodowanego CANAL+ udostępni transmisję z tej prestiżowej gali wszystkim abonentom nc+ oraz wybranych sieci kablowych. Po raz pierwszy od wielu lat widzowie stacji zobaczą także relację na żywo z czerwonego dywanu.

Pasmo odkodowane będzie dostępne w największych sieciach kablowych między innymi: UPC, Vectrze, Inei, Toya , Netii, Multimediach.

Rozdanie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zapowiada się wyjątkowo emocjonująco – koprodukcja CANAL+ „Zimna wojna” zdobyła aż trzy nominacje. Najnowszy obraz laureata Oscara z 2015 roku, Pawła Pawlikowskiego, został wyróżniony w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepsze zdjęcia. Widzowie CANAL+ oglądający ceremonię na żywo jako pierwsi dowiedzą się czy złote statuetki trafią w ręce polskich twórców.

Pasmo odkodowane i oscarowa noc na antenie CANAL+ rozpoczną się już w niedzielę 24 lutego o godzinie 23:30. Na początek widzowie zobaczą wyprodukowany specjalnie na potrzeby stacji film dokumentalny „Zawierucha w Hollywood”, prowadzony przez aktora Rafała Zawieruchę. Produkcja pozwoli zajrzeć za kulisy Hollywood i dzięki rozmowom z laureatami Oscara®, poczuć emocje towarzyszące samej gali.

Pół godziny po północy CANAL+ rozpocznie studio oscarowe, które poprowadzą dziennikarka Katarzyna Janowska oraz gospodarz programu „Kino Mówi”, Błażej Hrapkowicz. Najpierw prowadzący wraz z ekspertami i widzami będą śledzić na żywo wydarzenia na czerwonym dywanie, czyli hollywoodzkich aktorów i twórców przybywających na galę w kreacjach najsłynniejszych projektantów.

Początek ceremonii wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej jest planowany na godz. 2:00 i potrwa do 5:00 rano. Dla tych, którzy nie mogli poświęcić nocy na oglądanie ceremonii na żywo CANAL+ przygotował skrót gali w poniedziałek 25 lutego o godz. 21:00 – również w ramach pasma odkodowanego.

Oscarowa atmosfera będzie towarzyszyła widzom CANAL+ 24 lutego, przez cały dzień, także poza pasmem odkodowanym, ponieważ już o godz. 11:05, na antenie stacji pojawi się najnowszy film Wesa Andersona, „Wyspa psów”, który w tym roku nominowany jest do Oscara w kategorii Najlepsza animacja.

źródło: informacja prasowa