Nowy patent elastycznego wyświetlacza iPhone’a od firmy Apple

Apple patentuje rozwiązanie, które mogłoby wykorzystać przy tworzeniu składanego iPhone’a – akurat wtedy, gdy ma się pojawić składany Galaxy X od Samsunga.

Patent elastycznego wyświetlacza Apple
fot. Apple via USPTO

Zaktualizowany patent Apple’a pokazuje różne sposoby wykorzystania elastycznego lub składanego wyświetlacza, który mógłby być wykorzystany w modelach smartfonów.

Każdego dnia pojawiają się kolejne doniesienia i plotki dotyczące innej firmy, która rzekomo pracuje na składanym telefonem. Xiaomi, Huawei, LG, Lenovo, Motorola – wszyscy podobno mają swoje projekty elastycznych lub składanych smartfonów. W miniony czwartek Apple zaktualizowało własny patent z rysunkami składanego telefonu. Jest to kontynuacja patentu, który oryginalnie złożono w 2011 roku i zaktualizowanego w 2016 roku – dodając rysunek urządzenia, które może być iPhone’em z elastycznym wyświetlaczem.

Co sprawia, że ​​ta nowa aktualizacja jest szczególnie interesująca? W środę 20 lutego 2019 roku Samsung ma powiedzieć więcej na temat swojego składanego telefonu Galaxy X, podczas gdy ogłosi nowego flagowca Galaxy S10.

Nowe rysunki Apple’a pokazują telefon, który składa się na pół. Podobnie jest w przypadku firmy Motorola, która opatentowała zaktualizowany telefon Razr, który miałby być bardziej kompaktowy, gdy nie jest używan. Podejścia Samsunga i Xiaomi wydają się bardziej przekształcać telefon w mini-tablet.

Dwa rysunki przedstawiają wyświetlacz w formie klapki składany do środka oraz na zewnątrz.

Patent elastycznego wyświetlacza Apple
fot. Apple via USPTO

Szczególnie interesujące są różne sposoby prezentacji zawiasów i obudowy wokół elastycznego wyświetlacza OLED, tak aby można go było zgiąć. Rysunki pokazują elastyczne ekrany składane do wewnątrz i na zewnątrz, co może wskazywać na użycie tego patentu do stworzenia składanego MacBooka lub iPada z elastycznym wyświetlaczem.

Patent pokazuje, w jaki sposób zawiasy i obudowa mogą wyginać elastyczny wyświetlacz:

Patent elastycznego wyświetlacza Apple
fot. Apple via USPTO

Oto kolejny rysunek przedstawiający trójstronny projekt:

Patent elastycznego wyświetlacza Apple
fot. Apple via USPTO

Nowe elementy oddane do patentu elastycznego wyświetlacza Apple’a nie są gwarancją, że firma wyda składanego iPhone’a w 2019 roku!

Może Cię także zainteresować:

Apple patentuje nowe urządzenie EKG wearable

źródło: Apple via BGR, CNet, USPTO, Patent #: US20190053388