Amazon testuje robota dostawczego o nazwie „Scout”

Nowy robot dostawczy firmy Amazon o wdzięcznej nazwie „Scout” już od dziś dostarcza paczki klientom w dzielnicy Waszyngton.

Robot Amazon Scout

Amazon pracuje nad robotami dostawczymi, które są przedsmakiem samojeżdżących pojazdów dostawczych. Od dzisiaj sześć urządzeń Amazon Scout dostarcza paczki w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton, na północ od bazy Amazon w Seattle.

Podczas gdy roboty mogą nawigować i poruszać się samodzielnie, to pracownik Amazonu będzie im towarzyszył „w podróży” – przynajmniej na razie.

Scout jest mniej więcej wielkości małej lodówki na kółkach i porusza się po lądzie – ścieżkami dla pieszych. Amazon twierdzi, że robot z akumulatorem może bezpiecznie radzić sobie z przeszkodami, takimi jak piesi i zwierzęta domowe. Jednak nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Scout weryfikuje tożsamość klienta, aby upewnić się, że przesyłka trafi do odpowiedniego adresata.

Przeczytaj także: Drony Amazona będą lądować na pociągach, ciężarówkach i łodziach?

Amazon jest jeszcze daleko od j firm pracujących nad robotami dostawczymi, chociaż ekosystem ekspansywny giganta e-commerce może dać Scoutowi większą przewagę nad rywalizującymi robotami.

Jest mało prawdopodobne, aby Scout lub jego przyszłe wersje były kluczową metoda dostawczą Amazonu. W tej chwili wygląda na to, że Scout może dostarczyć przesyłki tylko do klientów, których akurat zastał w domu…

źródła: Blog Amazon, Engadget