Nominowany do Oscara „Anioł” Luisa Ortegi w kinach od 1 lutego

Argentyński kandydat do Oscarów 2019 wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców „Dzikich historii” pt. „Anioł” trafi do polskich kin 1 lutego 2019 roku – zobacz wibrujący rock-n-rollem Buenos Aires lat 70. w oficjalnym zwiastunie filmu.

Lorenzo Ferro jako „Anioł” (reż. Luis Ortega, prod. Pedro Almodovar)
Lorenzo Ferro jako „Anioł” (reż. Luis Ortega, prod. Pedro Almodovar)

Tytułowy Anioł (tytuł oryg. El ángel) czyli 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona (Chino Darín), do głosu dochodzi ciemna strona jego natury.

Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film jest bardzo luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. To porywająca historia i stylistyczny majstersztyk, który może okazać się dla wielu widzów wizualną ucztą.

Anioł jest argentyńskim kandydatem do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”. Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.

Przeczytaj także: Zwiastun filmu „Wysokie loty” w całości nakręconego iPhone’em

Film ukazuje dwie strony Carlosa, dychotomię, która przyczyniła się do jego sławy. W domu i w miejscach publicznych wydawał się słodkim, łagodnym i kochającym chłopcem. Jednak pod tą piękną maską był zimny, wyrachowany, nieczuły i bezlitosny. Carlos „El Angel” jest nieustraszony i prawie rozkoszuje się unikaniem schwytania…

Lorenzo Ferro jako Anioł
Lorenzo Ferro jako Anioł

W filmie w rolach głównych wystąpili debiutant Lorenzo Ferro oraz wschodząca gwiazda Argentyny Chino Darín – syn najbardziej znanego filmowego aktora filmowego w tym kraju Ricarda Darína. Wśród aktorów drugoplanowych znaleźli się znane gwiazdy takie jak Mercedes Morán, Luis Gnecco i Daniel Fanego.

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu:

Spot promujący premierę filmu:

Film „Anioł” trafi do polskich kin 1 lutego 2019 roku.