Ta koncepcja „iPhone’a XI” jest najgorszą z możliwych…

Rok 2019 dopiero się zaczął i nowe iPhone’y pojawią się dopiero we wrześniu, to już zaczęły się pojawiać pierwsze doniesienia na temat wyglądu następcy iPhone’a XS – oby to były tylko plotki…

Projekt iPhone'a z 3 kamerami
Projekt iPhone’a z 3 kamerami (fot. Digit)

Taki news musiał się prędzej czy później pojawić w nowym roku. POmimo, że minął niespełna tydzień 2019 r. mamy już pierwsze rendery urządzenia o nazwie „iPhone XI”. @OnLeaks wraz z Digit.in połączyły siły, aby stworzyć projekt nowego iPhone’a… który jest interesujący i nierealny za razem – i to by było na tyle miłych słów o tym projekcie.

Jak widać na projekcie, twórcy przewidują, że Apple prawdopodobnie zastosuje w tym roku system trzech kamer z tyłu iPhone’a z 2019 roku. Ale czy Jony Ive stworzy coś tak paskudnego i niesymetrycznego jak kwadratowy segment z obiektywami w lewym górnym rogu?

Na projekcie widzimy trzy osobne kamery,  lampę błyskową w rogu i mikrofon w dolnym rogu.  .. Ale litości, jeśli Jony Ive zaprojektowałby coś takiego, to obok paskudnego notcha stwierdzam, że dział projektowania użytkowego sięgnie dna.

Zobacz także: Koncepcja iPhone’a 8 (Edition) stworzona przez Hajka

„designed by Apple in California” for China?

Zgodnie z doniesieniami te rendery zostały zestawione w oparciu o dane z testów walidacji inżynierskiej (EVT), więc jeśli są to rzeczywiście prawdziwe obrazy, to są to bardzo wczesne projekty urządzeń. Z pewnością możliwe jest, że Apple wypróbował ten projekt w pewnym momencie, podczas gdy projektowano kolejny telefon, który byłby następcą iPhone’a XS. Liczę jednak, że to tylko projekt na podstawie jednego z wielu prototypów testowanych przez firmę z Cupertino.

Projekt iPhone'a z 3 kamerami (fot. Digit)
Projekt iPhone’a z 3 kamerami (fot. Digit)

W przeszłości pojawiały się już niejednokrotnie plotki, że w 2019 roku Apple planuje wprowadzić co najmniej jeden iPhone z potrójnym systemem tylnych kamer, a nawet widzieliśmy już pierwsze projekty.

Projekt iPhone'a z 3 kamerami (fot. iDrop)
Projekt iPhone’a z 3 kamerami (fot. iDrop)

Ten projekt polegal na dodaniu kolejnego, trzeciego obiektywu pod istniejącymi już dwoma kamerami w pinowym kontenerze na tylnej obudowie. Jakakolwiek kolejna modyfikacja tylnych kamer będzie musiała być kompromisem w wyglądzie.

Projekt jest okropny i mam nadzieję, że ten projekt nigdy nie ujrzy światła dziennego jako oficjalne urządzenie „designed by Apple in California”.

źródła: iPhoneHacks via @OnLeaks, Digit.in