Nowe wcielenie Patricii Arquette w serialu „The Act”

To będzie mocne! Patricia Arquette znowu zmienia się do nowej roli – zobacz, jaką metamorfozę przeszły aktorki w nowym serialu „The Act” od Hulu.

Kadr z serialu „The Act” (od lewej: Patricia Arquette, Joey King)
Kadr z serialu „The Act” (od lewej: Patricia Arquette, Joey King)

W 2016 roku Michelle Dean napisała artykuł pt. „Dee Dee Wanted Her Daughter To Be Sick, Gypsy Wanted Her Mom Murdered” dla BuzzFeed o toksycznym, ukrytym w tajemnicy związku między Gypsy Rose Blanchard i jej opresyjną matką Dee Dee, który zakończył się pokręconym morderstwem. Ta prawdziwa historia została wykorzystana do nakręcenia najnowszego serialu Hulu zatytułowanego The Act, w którym w główne role wcieliły się zdobywczyni Oscara i Emmy Patricia Arquette jako Dee Dee i 19-letnia Joey King jako Gypsy Rose.

Zrozumienie emocji i odegranie postaci Gypsy było czymś wyjątkowym, ekscytującym i stresującym – mówi King dla Entertainment Weekly. Po raz pierwszy naprawdę dostałam ten przywilej, aby zmienić się dla granej roli.

Transformacja młodszej aktorki obejmowała noszenie sztucznych zębów i ogolenie do łysa głowy. Aktorska wspomina, że ta zmiana była jedną z najtrudniejszych, ale także najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiła.

Patricia Arquette, którą pamiętamy ze świeżego jeszcze i wyśmienitego jednocześnie serialu „Ucieczka z Dannemory” również przeszła kolejną metamorfozę. Dopiero co przytyła kilkanaście kilo i dała się sporo postarzyć i oszpecić do roli Tilly. Teraz zmieniła się dla roli apodyktycznej manipulatorki Dee Dee. Arquette nie bo się żadnego wyzwania aktorskiego i nie ma problemu w odegraniu tak trudnych postaci jak okropna matka ze skomplikowaną i przerażającą psychiką.

Dee Dee i Gypsy (źródło: Buzzfeed)
Prawdziwe Dee Dee i Gypsy (źródło: Buzzfeed)

Czy Arquette ponownie nas zachwyci? Wszystko wskazuje na to, że tak i ponownie damy się wkręcić w niełatwą i prawdziwą historię. Serial The Act będzie miał swoją premierę dopiero 20 marca 2019 roku w serwisie Hulu. Nie wiemy, który serwis wykupi prawa w Polsce, ale mam nadzieję, że stanie się to szybciej niż później.

Przeczytaj również:

TOP 10 seriali 2018 roku, które musisz obejrzeć

źródło: Entertainment Weekly – Patricia Arquette is an obsessed mother in true-crime anthology The Act: First look