Aplikacja mobilna „Karta Krakowska” dostępna na Androidzie

Mieszkańcy Krakowa mogą już zainstalować i korzystać na swoich smartfonach z nowej aplikacji „Karta Krakowska” umożliwiającej zakup biletów okresowych i korzystanie ze zniżek.

Aplikacja mobilna „Karta Krakowska”

Od poniedziałku 24 grudnia 2018 r. aplikacja mobilna „Karta Krakowska” jest już dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem Android, a już niebawem trafi także na iPhone’y.

Co usprawni aplikacja „Karta krakowska” jeśli chodzi o zakup biletów okresowych komunikacji miejskiej w Krakowie? Appka znacznie ułatwi składanie wniosków i zakup biletu okresowego, który przysługuje mieszkańcom przez smartfona. Wygodniejsze będzie także okazywanie biletu podczas kontroli biletów.

Po zainstalowaniu aplikacji trzeba się zalogować podając ten sam adres e-mail i to samo hasło, które zostało podane podczas składania wniosku i zakładania konta mobilnej „Karty Krakowskiej”.

Przeczytaj także: Muzeum Narodowe w Krakowie na Google Arts & Culture

Mieszkańcy Krakowa mogą z Kartą Krakowską kupić bilety okresowe tańsze o 20 proc. – dotyczy to zniżek na jedno- dwu- i trzymiesięczne oraz semestralne imienne bilety okresowe komunikacji miejskiej w Krakowie. Karta upoważnia również do wielu rabatów w miejskich instytucjach kultury i u partnerów prywatnych, którzy przystąpili do programu. Wśród partnerów są między innymi muzea, galerie, sklepy i wiele innych – pełna lista dostępna jest na stronie internetowej Karty Krakowskiej.

Aplikacja służy do obsługi programu „Karta Krakowska” realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. Za jej pomocą możesz zarejestrować konto w programie, złożyć wniosek, prezentować partnerom ważny status mobilnej Karty Krakowskiej oraz kupować i okazywać do kontroli mobilne imienne bilety okresowe mieszkańca (o ile wyrażono zgodę na przetwarzanie danych osobowych Zarządowi Dróg Miasta Krakowa).

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Karta Krakowska”
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej „Karta Krakowska”

Aby w kasie zakupić tańszy bilet należy okazać potwierdzenie zapisanego statusu Karty Krakowskiej, status zapisać można na poniższych spersonalizowanych nośnikach:

  • Karcie Krakowskiej (wersja mobilna i plastikowa),
  • Krakowskiej Karcie Miejskiej (wersja mobilna i plastikowa),
  • Krakowskiej Karcie Rodzinnej 3+ (forma plastikowa)
  • Legitymacji studenckiej Uczelni, które podpisały umowy z MPK S.A. w Krakowie, ponadto legitymacja wykorzystywana jest jako nośnik biletu Komunikacji Miejskiej (forma plastikowa)
  • Małopolska Karta Aglomeracyjna (wersja mobilna i plastikowa).

Miejsca, w których w ramach Programu Karta Krakowska można uzyskać 20% zniżkę, oznaczone są  naklejką „Honorujemy Kartę Krakowską”:

Wzór karty „Honorujemy Kartę Krakowską”
Wzór karty „Honorujemy Kartę Krakowską”

Aplikacja jest bezpłatna i możesz ją pobrać klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Miasto Kraków