Firefox 64 z lepszym zarządzaniem kartami i inteligentnymi rekomendacjami

Mozilla wydała dzisiaj aktualizację przeglądarki internetowej Firefox 64, która oferuje lepsze zarządzanie kartami przeglądarki i inteligentne rekomendacje.

Firefox Update - używasz najnowszej wersji Firefoksa

Najnowsza wersja przeglądarki Firefox 64 na komputery (Windows/macOS) i urządzenia z Androidem jest już dostępna do pobrania i zawiera kilka fajnych funkcji umożliwiających bardziej intensywne korzystanie z kart i rozszerzeń.

Mozilla informuje, że teraz zobaczymy sugestie nowych funkcji, usług i rozszerzeń Firefoksa na podstawie tego, jak korzystamy z internetu – jest to funkcja, która nie działa w trybie przeglądania prywatnego i nie jest oparta na historii przeglądarki. Jednym z przykładów poleceń Firefoxa jest Tłumacz Google’a, jeśli przeglądarka widzi, że stale używasz narzędzia do tłumaczenia.

Przeczytaj także: Nowy mobilny Firefox Focus z niespodzianką na Androida

Kolejną nową funkcją w wersji Firefox Quantum 64 jest coś, co Mozilla nazywa „ulepszonym zarządzaniem kartami”. Oznacza to, że będziemy teraz mogli wybrać wiele kart na pasku kart i grupować je, przenosić, zamykać, tworzyć zakładki lub przypinać. Zaktualizowany Menedżer zadań Firefoksa poinformuje nas także o wykorzystaniu zasobów do utrzymania poszczególnych kart, jeśli korzystamy z laptopa lub telefonu z Androidem i obawiamy się, że przeglądarka jest mocno zasobożerna.

Według Mozilli, w przypadku wersji na Androida poprawiła się szybkość przewijania i kilka innych elementów związanych z wydajnością, ale nie pojawiło się nic naprawdę przełomowego w przypadku urządzeń mobilnych.

Wszystkie te funkcje są już dostępne w wersji desktopowej aplikacji.

źródło: Mozilla Blog, Release Note (11.12.2018)