watchOS 5.1.2 z funkcją EKG, ale nie w Polsce…

Apple wydało uaktualnienie systemu operacyjnego watchOS 5.1.2 z aplikacją EKG dla smartwatcha Apple Watch Series 4, z której można skorzystać tylko w USA.

watchOS 5.1.2

Na początku tego tygodnia firma Apple wydała aktualizacje dla swoich systemów operacyjnych iOS 12.1.1, macOS i tvOS. Teraz Apple udostępniło najnowszą aktualizację systemu dla zegarków  Apple Watch.

W uaktualnieniu systemu watchOS 5.1.2 dodano dla użytkowników USA zapowiadaną aplikację EKG (ECG), która jest dostępna tylko na Apple Watch Series 4. Ta aplikacja pozwoli na wskazanie, czy noszący wykazuje oznaki migotania przedsionków, poważną postać nieregularnego rytmu serca czy tez ma normalny rytm zatokowy. Zegarek Apple Watch Series 4 umożliwia to dzięki nowym elektrodom, a także nowej cyfrowej koronie.

Aby zmniejszyć liczbę fałszywych wyników, aplikacja EKG będzie polegać na pięciu testach, zanim wyśle  użytkownikowi ostrzeżenie o podejrzeniu kłopotów z sercem. A jeśli okaże się, że wystąpiły jakiekolwiek nieprawidłowości, zegarek Apple Watch będzie sugerował użytkownikowi wizytę u lekarza.

Zobacz również: Uaktualnienie watchOS 5.1 – pełna lista nowości

Poprzednie wersje Apple Watch (Series 1, Series 2 i Series 3) również będą otrzymają powiadomienia o rytmie serca.

W systemie watchOS 5.1.2 dodano także kilka innych ulepszeń i funkcji, w tym opcję w Centrum sterowania dla funkcji Walkie-Talkie i inne. Nowe oprogramowanie wprowadza również ulepszenia stabilności i bezpieczeństwa.

Oto lista najważniejszych zmian w aktualizacji watchOS 5.2.1

To uaktualnienie zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów:

 • Nowa aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 (tylko USA i terytoria zależne.
  • Pozwala wykonywać elektrokardiogram podobny do elektrokardiogramu jednoodprowadzeniowego.
  • Pozwala określać, czy tętno wskazuje na migotanie przedsionków (poważny rodzaj arytmii), czy jest sinusoidalne (serce bije w normalnym rytmie).
  • Pozwala zachować wykres i klasyfikację EKG, jak również wszelkie stwierdzone objawy, w pliku PDF na iPhonie (aplikacja Zdrowie) na potrzeby konsultacji lekarskiej.
 • Dodanie możliwości otrzymywania alertów w przypadku wykrycia arytmii wskazującej na migotanie przedsionków (tylko USA i terytoria zależne).
 • Umożliwia korzystanie z czytników zbliżeniowych w przypadku obsługiwanych biletów kinowych, kuponów i kart lojalnościowych w aplikacji Wallet.
 • Pozwala otrzymywać powiadomienia i animowane wiadomości gratulacyjne po zdobyciu maksymalnej liczby punktów w rywalizacji Aktywności.
 • Nowe komplikacje Infograf dla aplikacji Mail, Mapy, Wiadomości, Znajdź moich znajomych, Dom, News, Telefon i Pilot.
 • Możliwość zarządzania dostępnością w Walkie-Talkie z centrum sterowania.

watchos 5.1.2 - lista nowości

źródło: Apple