iOS 12.1.1 dostępne do pobrania – sprawdź wszystkie nowości!

Apple wydało finalną wersję uaktualnienia mobilnego systemu iOS 12.1.1. z obsługą eSIM, przeprojektowaną appką FaceTime z Live Photos, powiadomieniami haptycznymi na iPhonie XR i wieloma innymi nowościami.

iOS 12.1.1 - update OTA (iPhone screen)

Firma Apple wydała dziś iOS 12.1.1, trzecią aktualizację systemu operacyjnego iOS 12 od czasu jej wprowadzenia na rynek we wrześniu. iOS 12.1.1 to niewielka aktualizacja następująca po iOS 12.1, bardziej znaczącym wydaniu, które przyniosło funkcje takie jak Group FaceTime, wsparcie eSIM i nowe emoji.

Aktualizacja systemu iOS 12.1.1 jest dostępna dla wszystkich urządzeń kompatybilnych z wersją systemu iOS 12. Aby zainstalować uaktualnienie należy wejść do aplikacji Ustawienia  → Ogólne → Uaktualnienia. Podobnie jak w przypadku wszystkich aktualizacji systemu iOS, iOS 12.1.1 można pobrać bezpłatnie w trybie OTA (przez siec Wi-Fi) lub za pomocą programu iTunes (po podłączeniu iPhone’a lub iPada do komputera).

iOS 12.1.1 ponownie wprowadza funkcję, która pozwala na wykonanie Live Photo podczas połączenia FaceTime, dzięki czemu można uchwycić ulubione momenty. Wybranie Live Photo podczas połączenia FaceTime wymaga, aby osoba, z którą rozmawiasz na czacie miała włączone ustawienie FaceTime Live Photos. Aby włączyć te opcję należy wejść do Ustawienia → FaceTime →  FaceTime Live Photos. Jeśli to ustawienie jest wyłączone, osoby, z którymi czatujesz, nie będą mogły wykonywać Live Photo podczas połączenia. FaceTime doczekał się także nowego dolnego paska z przyciskami szybkiego dostępu do wyciszania połączenia i odwracania kamery. Przesuwając  dolny pasek pojawiają się dodatkowe opcje dotyczące  uczestników konwersacji.

Przeczytaj także: Co nowego w uaktualnieniu iOS 12.1?

Aktualizacja systemu iOS 12.1.1 wprowadza także w iPhone’ie XR obsługę Haptic Touch dla powiadomień. Haptic Touch może teraz służyć do rozwijania powiadomień na ekranie blokady przez długie naciśnięcie, aby zobaczyć dodatkową zawartość. Jest to analogiczne zachowanie do opcji 3D Touch dla powiadomień na innych iPhone’ach. Przypomnijmy, ze na iPhone’ie XR nie ma 3D Touch!

Dla posiadaczy modeli Apple Watch Series 4 aktualizacja do systemu iOS 12.1.1 wprowadza obsługę funkcji EKG zawartej w aktualizacji systemu smartwatcha watchOS 5.1.2 dla modeli Apple Watch Series 4. Odczyt EKG wykrywa rytm pracy serca za pomocą Apple Watcha Series 4 – wystarczy umieścić palec na cyfrowej koronie po aktualizacji do watchOS 5.1.2.

iOS 12.1.1 dodaje również nową opcję w Apple News, pozwalającą ukryć pasek boczny na iPadzie podczas korzystania z aplikacji w trybie poziomym. Aktualizacja wprowadza także opcję wyłączenia fizycznej karty SIM i korzystanie z wirtualnej karty eSIM. W Polsce na razie tylko sieć Orange zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty karty eSIM.

Oto pełna lista nowości w systemie iOS 12.1.1

iOS 12.1.1 dla iPhone’a i iPada zawiera nowe funkcje i poprawki błędów. Funkcje i udoskonalenia:

 • Podgląd powiadomień przy użyciu funkcji Haptic Touch w iPhonie XR.
 • Funkcja Dual SIM z kartą eSIM, pozwalająca na korzystanie z usług dodatkowych operatorów na iPhonie XR, iPhonie XS i iPhonie XS Max.
 • Możliwość przełączania między aparatem przednim i tylnym podczas połączeń FaceTime jednym stuknięciem.
 • Możliwość rejestrowania Live Photo podczas połączeń FaceTime między dwoma użytkownikami.
 • Funkcja RRT w rozmowach przez Wi-Fi na iPadzie i iPodzie touch.
 • Udoskonalenia stabilności dyktowania i VoiceOver.

Poprawki błędów:

 • Usuwa problem, który mógł powodować tymczasową niedostępność Face ID.
 • Usuwa problem, który uniemożliwiał niektórym użytkownikom pobieranie wiadomości Visual Voicemail.
 • Usuwa problem w aplikacji Wiadomości, który uniemożliwiał sugestie predykcyjne przy pisaniu na klawiaturze chińskiej i japońskiej.
 • Rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać wysyłanie nagrań Dyktafonu do iCloud.
 • Usuwa problem, przez który strefy czasowe mogły nie być uaktualniane automatycznie.

Ta wersja zawiera również nowe funkcje i poprawki błędów do HomePoda:>

 • Obsługa w Chinach i Hongkongu.
 • Diody LED HomePoda świecą się podczas rozmów grupowych FaceTime.

Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronach internetowych wsparcia Apple’a.

źródło: Apple