Pierwsze oficjalne Pokémon Tamagotchi w 2019 roku

Fani Pokemonów w Japonii będą mogli hodować i opiekować się swoim Pokémon Tamagotchi już w styczniu 2019 roku.

Pokemon Tamagotchi (Eevee)

Dzięki oficjalnej współpracy pomiędzy Pokémon Company i Tamagotchi, inspirowane Pokémonami pierwsze urządzenia z kieszonkowymi potworami trafią do  kieszeni ludzi juz na początku przyszłego roku.

Przeczytaj również: „My Tamagotchi Forever” w rozszerzonej rzeczywistości już dostępne!

Tamagotchi i The Pokémon Company łączą siły aby wydać pierwsze oficjalne Pokémonem Tamagotchi, które umożliwi właścicielom opiekę nad ich własnym Eevee. Dodatkowo, każdy Eevee będzie ewoluować w jedną z ośmiu uroczych istot: Espeona, Umbreona, Sylveona, Vaporeona, Flareona, Jolteona, Leafeona i Glaceona.

Jak podaje japońska strona internetowa poświęcona gadżetowi, Tamagotchi Nano ukaże się w Japonii w styczniu 2019 roku. Obecnie nie ma daty wydania w Ameryce Północnej ani Europie.

Chociaż jest to pierwsza oficjalna współpraca Tamagotchi i The Pokémon Company, nie jest to pierwszy przypadek, gdy The Pokémon Company wydawało fizyczne zabawki ze swoimi stworkami. Pocket Pikachu, zainspirowany niesamowitym sukcesem Tamagotchi, został wydany w 1998 roku. Pozwoliło to fanom Pokémonów nosić w kieszeniach małego Pikachu. Następnie, w 2010 roku, firma Pokémon Company wydała PokéWalker, który był w zasadzie krokomierzem, ale pozwalał na wyświetlenia małego Pikachu.

Ewolucje Eevee w zabawce Pokemon Tamagotchi
Ewolucje Eevee w zabawce Pokemon Tamagotchi

Eevee Tamagotchi będzie dostępny w brązowej i różowej twardej skorupce i będzie kosztował około 20 USD (ok. 75 zł).

źródła: Tamagotchi via The Verge